Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Inaltare freelander 1


Iucuantonio

Postări Recomandate

Buna ziua! Mi-am achiziționat si eu un freelander de curând si as vrea sa incep sa il modific încetul cu încetul. Intrebarea mea este :Cum l-aș putea înalta ,ce kit de inaltare imi recomandați(amortizoare, arcuri etc)?
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Salut,

eu am inaltat masina cu 5cm cu un kit luat de pe olx.ro de la Sibiu, pretul aproximativ de 400 lei si flanse distantiere roti de 30mm de la aceasi sursa -Rolly la 600 lei. Am sa pun si niste poze cu masina.

  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

eu am inaltat masina cu 5cm cu un kit luat de pe olx.ro de la Sibiu, pretul aproximativ de 400 lei si flanse distantiere roti de 30mm de la aceasi sursa -Rolly la 600 lei. Am sa pun si niste poze cu masina.

 

salut. pretul pare ok dar poti sa detaliezi un pic manopera si fiabilitatea in timp?

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb si eu cu domnul din sibiu pe olx. sustine ca sunt bolt on fara nici o modificare. totusi imi e greu sa cred si pe afara cam toti spun ca se modifica destul de multe si cel putin unghiul rotii fata de sol (camber) tb ajustat. alte pareri?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare