Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Montare bare exterioare plafon, bare portbagaj

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Montare bare exterioare plafon, bare portbagaj

Salut
    Va rog sa-mi spuneti daca e cineva dintre voi care a montat la Freelander cu 3 usi vreo bara pentru plafon, alta decat cusca aceea care se fixeaza deasupra stopurilor din spate, respectiv deasupra montantilor laterali din mijlocul masinii. Caut un priceput care sa adauge inca doua puncte de prindere, unul de fiecare parte, chiar daca asta pare imposibil la prima vedere. Vreau sa pun un cort Maggiolina pe masina asta. Va multumesc

Sfatul meu: cauta "cusca" de care vorbesti! E mult mai rezistenta decat ai crede! Si, in orice caz, mult mai rezistenta decat orice prindere inventata pe hard-top-ul de plastic al masinii!
    It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Am acea cusca, insa in instructiunile fabricantului (sa nu radeti ca ma supar), ea suporta max 70-75 kg. Cortul are gol 58 kg, deci as mai pune sustinere pentru el, pe undeva...

Comentariu

Postat în original de Cotyso Vezi post
        Am acea cusca, insa in instructiunile fabricantului (sa nu radeti ca ma supar), ea suporta max 70-75 kg. Cortul are gol 58 kg, deci as mai pune sustinere pentru el, pe undeva...
        Aceea este greutatea maxim suportata in mers, fara a strica tinuta de drum a masinii! Nici la Disco, i diferent de varianta, nu e recomandata o greutate mai mare pe plafon la masina standard, nemodificata!
        Pune linistit cortul pe barele alea si fa-i o proba, atat in parcare cat si in mers, sa vezi cum se schimba comportamentul masinii!
        It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Iti multumesc. Asa am să fac.

Comentariu

Procesare...
          X