Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme la cuplare Low mode la Range P38


Range Rover John

Postări Recomandate

Buna seara!

Sunt nou in acest club si vreau cu aceasta ocazie sa salut toti membri si sa multumesc ca am fost primit in acest forum.

Am achizitionat un Range Rover P38 1998 2.5 d motor Bmw la apasarea butonului L din bord pentru cuplaj modul Low apare in bord doua rotite dintate taiate cu un x.banuiesc ca nu cupleaza ma poate ajuta cineva cu un sfat?? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Si eu am aceasi problema. Apas butonul si nu se intampla nimic. O sa dau jos motorasul electric de la reductor si o sa il alimentez la 12 v sa vad daca functioneaza. Apoi, voi vedea care este cauza. Eu am schimbat si ECU transmisiei si e la fel.

Daca rezolvi, spune tuturor cum ai facut sau ce ai facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, citeste asta https://www.club4x4.ro/forum4x4/forum/masinile-noastre-sau-ca-si-ale-noastre/land-rover/anunturi-si-sugestii-importante/35520-in-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover#post35520 la pct 1 alin 2 in link gasesti manual de utilizare pt P38 '99 care e valabil si pt '98 si macar ala citeste-l ca la sectiunea "Controls and instruments - warning lights" explica ce si cum cu martorul ala. E bine de stiut cum functioneaza aceste vehicule inainte de a le folosi ca utilizarea necorespunzatoare poate duce la defectiuni....si completeaza-ti profilul la masina cum trebuie pt viitor. Bafta

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Si eu am aceasi problema. Apas butonul si nu se intampla nimic. O sa dau jos motorasul electric de la reductor si o sa il alimentez la 12 v sa vad daca functioneaza. Apoi, voi vedea care este cauza. Eu am schimbat si ECU transmisiei si e la fel.

Daca rezolvi, spune tuturor cum ai facut sau ce ai facut.

 

Problema ta e diametral opusa cu cea prezentata in prima postare.

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare