Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alimentare motorina Range Rover Sport 2011

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Alimentare motorina Range Rover Sport 2011

Alimentez cu carburant numai de la Rompetrol, am observat ca la cate statii Rompetrol am alimentat, pistolul de alimentare nu intra complet in gaura rezervorului si alimentaz foarte incet, diametrul pistolului fiind putin cam mare si nu intra ca lumea in gura rezervorului, am incercat si la Petrom si aceeasi poveste ! am doar eu problema asta ?

Salut, masina ta e prevazuta cu o clapeta de siguranta impotriva alimentarii accidentale cu benzina. Uita-te sa vezi daca nu cumva e declansata si de aia alimentezi asa incet. Daca da, ar trebui sa ai in masina o parghie galbena de plastic cu care o deblochezi introducand parghia cu cei 2 dinti in sus si tragand incet pentru deblocare. Cauta pe youtube Land Rover Discovery misfueling device explained

Comentariu

Da, se pare ca clapeta respectiva este declansata, banuiesc, e prima data cand ma uit, poti sa imi confirmi ca e blocata ? poza in attach, ms anticipat.
      Am vazut si explicatia pe youtube, o sa caut prin masina cheia respectiva, ms pt. ajutor.

Comentariu

Am rezolvat, am gasit tija galbena in portbagaj si am actionat ca in clipul de pe youtube, ms de ajutor.

Comentariu

Procesare...
        X