Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Problem cutie intra in safe mode

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Problem cutie intra in safe mode

Salut, am o problema suparatoare la un vogue '02 4.4 benzina. Din cand in cand cutia incepe sa schimbe doar 4.5 mii rpm pana la a 4-a, a 5-a nu o mai schimba nici pe manual, se comporta de parca ar intra in safe mode. Daca o opresc si o las 10 min. totul revine la normal, schimba bine si se comporta bine. In general in oras se intampla asta, nu la drum lung. Am auzit zeci de pareri... Unele dintre ele ar fi: uleiul cutiei se incalzeste din cauza radiatoului obturat.... Sau convertizorul este stricat.... Sau cutia ar avea cv garnitura dusa....
    Precizez ca am cumparat radiator si ulei/filtru noi pe care nu le am instalat inca. As vrea si parerea voastra inainte de a irosi uleiul aiurea. Va multumesc

Primul pas: fa-i un schimb de ulei complet, (adica de 2-3 ori), la ultimul schimbi si filtrul! Si vezi dupa cum se comporta, poate scapi cu atat!
    Multi proprietari se iau dupa sintagma "for life", nu se uita ce inseamna asta, (e vorba de durata estimata de utilizare a masinii, undeva la 240.000km/10 ani) si nu schimba niciodata uleiul in cutie!
    Bafta!
    It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Multumesc.... Daca fac schimbul de ulei la service cu acel aparat special e nevoie sa l schimb de trei ori?

Comentariu

Important e sa te asiguri ca schimbi o cantitate cat mai mare din uleiul din cutie! Pe tot nu-l vei putea schimba decat cu demontarea cutiei si a convertizorului!
        It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Procesare...
        X