Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

suport troliu demontabil


drag

Postări Recomandate

Am vazut ca exista pentru G-uri suport de troliu demontabil, care se prinde pe bara din fata cu boltul de tractare. A folosit cineva asa ceva? Sau a vazut undeva? Ma gandesc ca e o posibilitate sa nu incarci c cca 50 kg fata masinii si sa il pui doar cand ai nevoie.

 

http://www.winchline.com/Mercedes-G.htm

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: suport troliu demontabil

 

da, am si folosit si am asa ceva...doar ca il montez pe spate, caci pe fata este deja pus in bara.... dar poti sa il folosesti cum vei mai ales ca modelul asta e universal...iti trebuie doar un receiver patrat cu latura de 2" in care sa-l infigi....

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: suport troliu demontabil

 

Ma refeream in special le cel din fata, nu cel de pe carlig.

 

Acelasi sistem de care zicea worldscape poti sa il montezi si pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: suport troliu demontabil

 

da, am si folosit si am asa ceva...doar ca il montez pe spate, caci pe fata este deja pus in bara.... dar poti sa il folosesti cum vei mai ales ca modelul asta e universal...iti trebuie doar un receiver patrat cu latura de 2" in care sa-l infigi....

Modelul care ti l-a prezentat worldscape l-am confectionat eu numai ca l-am facut cu doua receivere de 2" atat pentru fata cat si pentru spate. Super ok. Daca se solicita si ajuta pot pune si foto. Numai bine tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: suport troliu demontabil

 

vreau si eu un suport pt. troliu de 12000 lbs, cat ma costa ?! 0722218097

 

 

Nu mai stressa lumea cu intrebari anapoda !!!

Uita-te pe link-urile postate sau daca nu, pune anunt la Cumparari piese/accesorii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: suport troliu demontabil

 

Aloo, colegii, turbarati? Care parte din "nu se vinde/cumpara pe topicuri tehnice" nu ati priceput-o? Aici se discuta de suport troliu demontabil ca de o solutie tehnica, nu de bazar cu ace,brice si carice, lame si chiloti de dame!

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: suport troliu demontabil

 

Aloo, colegii, turbarati? Care parte din "nu se vinde/cumpara pe topicuri tehnice" nu ati priceput-o? Aici se discuta de suport troliu demontabil ca de o solutie tehnica, nu de bazar cu ace,brice si carice, lame si chiloti de dame!

 

 

Deci, pana una-alta.......

 

 

[ATTACH=CONFIG]194040[/ATTACH]

thread_closed3.gif.3409e38f553b48fa0e0ae6ab0c7d3a3c.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare