Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes


dcncata

Postări Recomandate

Dragi colegi.

Va supun atentiei propunerea de a stabili de comun acord o zi pe an, in care prin vot comun sa stabilim o locatie undeva in tara unde toti posesorii de Mercedesuri sa se intalneasca pentru a se cunoaste, a schimba impresii si trairi cu si despre aceste masini minunate. Rog sa veniti pe acest thread cu propuneri privind organizarea acestui eveniment. Consider ca lunile ianuarie - februarie sunt cele mai potrivite pentru aceasta intalnire. Urandu-va sa auzim numai de bine, astept propunerile voastre. Cu stima, Catalin Decianu, Galati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Super ideia, si daca va convine va invit la mine. putem face un traseu in muntii rodnei, la cateva monumente ale naturii, exista hoteluri in zone sau putem sa campam oriunde pe munte, am o cabana in zona, http://i386.photobucket.com/albums/oo303/harjoabadragos/DSC03928.jpg

http://i386.photobucket.com/albums/oo303/harjoabadragos/DSC02394.jpg

locurile sunt putine in camere dar la cort oricati vor.ideia e ca e apa, toaleta si se poate gati, putem gasi si trasee de off road la mine de toate genurile, dar si eu consider ca vara ar fi mai propice, sau ma rog, din luna mai incolo. oricum nu cred ca vor veni mai mult de 20 de masini la prima intalnire.

Editat de drag
mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Ma bucur ca va place ideea, cat despre perioada din an, nici o problema o sa o hotaram noi. Ideea era sa avem si noi in an, o zi a noastra, pe care sa o sarbatorim impreuna si sa ne bucuram de prezenta a cat mai multi fani Mercedes (in special Gelandewagen). Seara buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Dragi colegi.

Va supun atentiei propunerea de a stabili de comun acord o zi pe an, in care prin vot comun sa stabilim o locatie undeva in tara unde toti posesorii de Mercedesuri sa se intalneasca pentru a se cunoaste, a schimba impresii si trairi cu si despre aceste masini minunate. Rog sa veniti pe acest thread cu propuneri privind organizarea acestui eveniment. Consider ca lunile ianuarie - februarie sunt cele mai potrivite pentru aceasta intalnire. Urandu-va sa auzim numai de bine, astept propunerile voastre. Cu stima, Catalin Decianu, Galati.

 

Salut subscriu la idee am vrut si eu sa lansez aceasta intilnire in 2004 dupa ce am venit acasa de la intilnirea de douazecisicinci de ani de la lansarea in fabricatie a G-urilor,care s-a tinut la Stuttgard si la Merklingen am un CD cu poze dar pentru mine merge mai greu pusul lor aici.Particip cu placere la organizarea unei astfel de intilniri,propunerea lu Dragos merita analizata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Vedeti ca se pun acum bazele legale ale unei Asociatii Hobby "Club Mercedes" (ceva mai mult decat o comunitate online) atat ptr pasionatii de masini vechi cat si ptr pasionatii de cei noi. Ptr detalii: 0760.144.490 (Doktoru)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

E vorba doar de G-uri sau orice mercedes(pana la urma e vorba de un forum 4x4). Eu posed doar un S3500 din '93

:pl1Bunica Hilux 3l din 2008,marea dragoste

Mercedes 3500 turbo diesel '93 confort

Skoda tour

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

@bunica

E vorba de toti simpatizantii acestei marci ...de la "botul de cal" (si chiar dinainte de el) pana la ultimul racnet de Mercedes ... :grin: (daca mie mi-ai adresat intrebarea ... :grin:)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

daca nu vand g-ul pana atunci, dar mai ales daca se ieftineste benzina, vin si eu oriunde cu placere. sau daca ma invata cineva sa pun gaz pe un 280 benzina. in caz ca se poate. ca loc in portbagaj este o tona (nu stiu cat vine in metri cubi:grin:). sau daca ma ia cineva copilot fara experienta. sau daca este mai in centru tarii, nu pe la timisoara, arad sau oradea. pe scurt, ca sa nu para ca pun conditii, i'm in.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

daca nu vand g-ul pana atunci, dar mai ales daca se ieftineste benzina, vin si eu oriunde cu placere. sau daca ma invata cineva sa pun gaz pe un 280 benzina. in caz ca se poate. ca loc in portbagaj este o tona (nu stiu cat vine in metri cubi:grin:). sau daca ma ia cineva copilot fara experienta. sau daca este mai in centru tarii, nu pe la timisoara, arad sau oradea. pe scurt, ca sa nu para ca pun conditii, i'm in.

 

Salut sincer eu ma gindeam la intilnire pur G clas.Daca vrei sa-ti pui BOMBA in porbagaj costa si real fci economie 15% maxim 20% ma rerfer la lei pe km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Eu ma gandesc ca asa cum la intalnirea Broscarilor vin si fani ai vw kafer, chiar daca nu sunt detinatori, poate sa vina orcine vrea, problema e ca daca se stabileste un traseu montan cu dormit undeva pe munte la ceva cabane, moteluri problema va fi cum ajung cei cu alte masini. din punctul meu de vedere e liber sa vina oricine, numai ca de ei depinde cum se vor tine de restul programului.

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

@bunica

E vorba de toti simpatizantii acestei marci ...de la "botul de cal" (si chiar dinainte de el) pana la ultimul racnet de Mercedes ... :grin: (daca mie mi-ai adresat intrebarea ... :grin:)

Multumesc Yonutz.

:pl1Bunica Hilux 3l din 2008,marea dragoste

Mercedes 3500 turbo diesel '93 confort

Skoda tour

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Vedeti ca se pun acum bazele legale ale unei Asociatii Hobby "Club Mercedes" (ceva mai mult decat o comunitate online) atat ptr pasionatii de masini vechi cat si ptr pasionatii de cei noi. Ptr detalii: 0760.144.490 (Doktoru)

astept cu nerabdare sa stabilim de comun acord o data si locatie pentru intalnirea asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Buna!

 

Sunt si eu in favoarea intilnirii a posesorilor si eventual a fanilor G Klasse. Oricum: Mercedes + Off Road = G Klasse :grin: . Cred ca intilnirea ar fi diferita de cea a broscutelor unde lumea vine sa admire masinutele expuse pe un teren de fotbal ... Ma gandesc , ca cei care ar veni la intilnire ar prefera sa-si petreaca timpul pe niste cateva trasee cu dificultati diferite in functie de echiparea masinilor. In muntii Rodnei ar fi frumos daca gasim o locatie unde sa fie si cateva pensiuni in zona... Cine ar putea organiza asa ceva ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

cred ca ar trebui sa inceapa propunerile de organizare, ca sa fie ceva mai concret. eu as zice o transalpina, e mai soft, sunt multe locuri de cazare, e oarecum "la mijloc", cei mai neinitiati tin drumul nemtilor, cei profi ne pot arata ce si cum pe alaturi sau araturi.

re liviu: inca nu i-am pus bomba, era doar un gand, deci inca ma simt invitat daca e o treaba de comitet :x

ma rog, a asfaltat-o udrea sau cine dracu a asfatlat-o, deci poate nu e o idee buna, dar intelege-ti ce vreau sa zic, sper...adica propuneri nenica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

cred ca ar trebui sa inceapa propunerile de organizare, ca sa fie ceva mai concret. eu as zice o transalpina, e mai soft, sunt multe locuri de cazare, e oarecum "la mijloc", cei mai neinitiati tin drumul nemtilor, cei profi ne pot arata ce si cum pe alaturi sau araturi.

re liviu: inca nu i-am pus bomba, era doar un gand, deci inca ma simt invitat daca e o treaba de comitet :x

ma rog, a asfaltat-o udrea sau cine dracu a asfatlat-o, deci poate nu e o idee buna, dar intelege-ti ce vreau sa zic, sper...adica propuneri nenica.

Salut daca lume vrea pot sa organizez (cu ajutorul vostru) intilnirea in zona Mures sau harghita am citeva idei preluate de la intilnirea jubileu de 25 de ani de G clas care sa tinut la Stutgard si Merklingen in 2004 si la care am luat parte (am poze pe un cd o sa incerc sa pun citeva).Daca vrem sa iasa treba bine haideti sa fixam un grup de organizare. cu stima LIVIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Daca Liviu se ofera sa se ocupe de organizarea acestei intilniri, cred ca el este cea mai potrivita persoana pentru acest lucru din toate punctele de vedere. Cu stima Cristi

Toti iti vor binele, asa ca nu-i lasa sa ti-l ia!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Va salut pe toti ,dragilor!Si eu am un G si mai stiu cate ceva cu noroiul.Sunt mai nou printre voi dar vreau sa merg si eu ,sa va cunosc.Stabiliti ceva sigur cand se mai incalzeste ,dupa Paste si vin cu drag.:banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Salutari la toti cei interesati de intilnire.Incerc sa pun in miscare organizarea intilniri,consultind progamul off road 2011 am purtat o discutie cu baietii de la Odorhei se pare ca au renuntat la cupa din 5 7 August.Va propun sa preluam data pentru " intilnirea G klasse 2011" Liviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Suna bine in vara ,Liviule.E perioada de concedii si pica la fix.Frumoase pozele de la intalnire

 

 

Felicitari pentru initiativa. Si eu sunt interesat si voi veni cu certitudine daca voi afla din timp data exacta.

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Anuala, a posesorilor de Mercedes

 

Subscri cu bucurie la oferta din vara a lui Liviu, daca suntem sanatosi ajungem cu siguranta!

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare