Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mercedesul G e mai slab in noroi ca alte masini?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Mercedesul G e mai slab in noroi ca alte masini?

Offtopic:

Postat în original de KAROLOKW Vezi post
    Apropo cate g uri sunt in campionat la noi? Era prin 2011 Museteanu si inca cateva acym au ramas cateva in rest japonezele fac treaba majoritatea patrol si toyo plus mitu 3500 v6 enzina cu automata
    Daca luam ultima etapa din campionat (etapa 6) si conform listei oficiale de participare (http://www.offroadtranssylvania.ro/l...articipanti/):
    9x Toyota
    7x Nissan
    6x Mercedes / Puch
    4x Jeep
    3x Suzuky
    2x Dacia
    2x Mitsubishi
    1x Aro
    1x Daihatsu
    1x Land Rover
    3x Alte agregate

Daca ne uitam doar la clasele Hobby si Standard - unde masina ar trebui sa fie cat mai apropiata de performantele de fabrica, preferintele concurentilor sunt in felul urmator
    4x Mercedes
    4x Nissan
    3x Suzuki
    2x Dacia
    2x Mitsubishi
    2x Toyota
    1x Aro
    1x Daihatsu
    1x Jeep

In concluzie avem Mercedes-uri in campionat cate si Nissan-uri..

Acum ontopic:

De cateva posturi incoace se tot vorbeste ca flexeaza, ca nu flexeaza... Ce diferenta face asta in noroi?

Comentariu

35, +4 și am ieșit fără blocant

Oare o fi bine?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	402,9 KB 
ID:	976714

Mărime:	507,6 KB 
ID:	976715

Mărime:	541,9 KB 
ID:	976716

Eu sunt mulțumit cum se mișcă prin noroi :

http://youtu.be/GSaoNi5FqM8
      - G 300 TD - W460 - '90

Comentariu

Mai baieti, deja mi-e rusine ca am G-eu, zau!
        Nu-i vorba, masina merge bine, intra peste tot, iese la fel, face, dar cand ma gandesc la cat o criticati, mi se face brusc rusine.
        Hai ma, ce dracu'?! Nu exista masina perfecta!
        Patrolul fierbe cand ti-e urcusul mai drag, Toyota e puturoasa si parca i-ar prinde bine un sasiu de Patrol, Landul e pentru plimbarica, vitara si Samurai sunt prea usoare, G-eul nu flexeaza si e grea (tot cat un Patrol, dar pute), ce dracu' mai baieti. Tancuri nu mai avem, s-au dat. Asa ca, eu zic asa, ca si posesor de G, daca vrei performanta, fa o masina cu sasiu de Patrol, mecanica de Toyota, motor de si blocanti de G ... si costuri de intretinere de Mitsu.
        Ingineria este in tot ce are ea mai frumos, o simbioza intre abstractul matematic, concretul tehnologic si inefabilul artei.

Comentariu

...cand ai dreptate , ai ...
          ... sa fim corecti pana la capat !
          Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

S-au copt deja strugurii anul asta, aia e problema... :)
            Eu, cand ma uit la G-uri, nu vad struguri acri. Vad ceva ce voi avea intr-o buna zi, fie si doar pentru faptul ca vreau sa am una pe mana s-o incerc o perioada dupa pofta inimii. Am mers cu G de cateva ori dar mai mult pe asfalt si pe forestiere normale, mi-a placut, vreau sa vad si restul scenariilor.
            Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro

Comentariu

sunt offtopic da scriu ca e duminica si am timp. Nu am condus G nici o data. Dar masina sincer imi face cu ochiul . Tot timpul am iubit la ea aerul militaresc care il inspira. Pretul de achizitie pentru unitati secound hand este halucinant.
              Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
              Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
              Natura si aventura

Comentariu

Eu nu consider ca este prea mare.10 000, pentru o masina de acest fel, mi se pare absolut normal.
                Din primavara, il scot pe al meu la vanzare, sa imi termin casa, dar deocamdata mai sta, sa facem iarna impreuna.
                Ingineria este in tot ce are ea mai frumos, o simbioza intre abstractul matematic, concretul tehnologic si inefabilul artei.

Comentariu

Cum spunea un om de valoare ,,offroadu'/extremu' meu nu e ca offroadu'/extremu' tau,, asa i si cu parerile despre G uri
                  Pt unii care au probat/analizat mai multe 4x4 bune, G ul nu este cum se preconizeaza iar pt cei care au luat un G ,,ca sa fie in trend,, dar care nu au apucat sa-l foloseasca ,,necorespunzator,, este super offroader
                  Ultima editare de ALPINA; 30.sep.2015, 16:22.
                  NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Comentariu

offtopic*
                    Acum vreo 2-3 ani, cineva scria aici pe forum urmatoarea chestie:
                    "Cea mai buna masina de off-road este G-ul, cu punti de Toyota, dimensiuni de Samurai si motor de Brasov."
                    Off-Road in Waldland

Comentariu

Procesare...
                    X