Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfaturi inaltare G300


dan vijeliosu

Postări Recomandate

  • 3 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Sfaturi inaltare G300

 

stii cumva de la ce producator sunt si de unde le pot procura ? multumesc !

 

Exista cativa comercianti de asa ceva aici pe forum. Ai luat legatura cu vreunul din ei?

 

PROMO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Re: Sfaturi inaltare G300

 

Poţi folosi jante cu ET 0 (am luat eu de la Unimog de pe forum....presupun că ai ET 63 acum) şi măreşti ecartamentul cu 12,6 cm...

Club 4X4 Brasov

Aller guten Dinge sind drei. Differenzialsperre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Re: Sfaturi inaltare G

 

Salutare tuturor!

 

Am gasit acest topic cautand sfaturi despre suspensie si inaltare la un G320 din 2008,masina mea de zi cu zi in ultimii 2 ani si ceva,cu care fac ocazional off road si acum m-ar interesa sa-i imbunatatesc performantele off road.

 

Am ales un suspension kit de +4cm de la trail master,pret 900€.

 

Are cineva asa ceva pe masina,stie cineva ceva de aceasta firma?

Care sunt avantajele si imbunatatirile aduse de un kit de genul asta pe sosea si in teren.

 

 

astept sa le pun pe masina si sa revin cu feedback si poze,filmulete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi inaltare G300

 

Inaltarea la G, cu mai mult de 4 cm, presupune modificarea la cutie, cardan etc. La 4 cm e ok si nu este afectata stabilitatea.

Asa o am si eu.

Ingineria este in tot ce are ea mai frumos, o simbioza intre abstractul matematic, concretul tehnologic si inefabilul artei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi inaltare G300

 

De la ce firma e kitul de inaltare ce l-ai pus?

Din cate am citit, sunt ok si cele de la ironman +5 pentru care este si kit de reparare in caz de necaz. Nu cred ca trebuie alte modificari. Sa ma corecteze cineva daca gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Sfaturi inaltare G300

 

image.thumb.jpeg.48cd7314b36b5283c4c60ba0597b4867.jpeg[ATTACH=CONFIG]251232[/ATTACH]image.thumb.jpeg.48cd7314b36b5283c4c60ba0597b4867.jpegSalut!

 

Arcuri si amortizoare trail master stage II +4cm,pret kit ~ 800€.

Sunt foarte multumit deocamdata,dupa vreo 800km pe sosea si o scurta plimbare offroad,mi se pare o imbunatatire in ambele cazuri.

La confort nu a suferit prea mult,nu scutura mult mai tare pe drum si lucreaza mult mai bine in teren.

Trebuie avut in vedere faptul ca furtunele de frana originale sunt cam scurte,necesita unele mai lungi.

image.thumb.jpeg.46152b4a749acf5c370987b63879e0f1.jpeg

Editat de sik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi inaltare G300

 

[ATTACH=CONFIG]251231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]251232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]251231[/ATTACH]Salut!

 

Arcuri si amortizoare trail master stage II +4cm,pret kit ~ 800€.

Sunt foarte multumit deocamdata,dupa vreo 800km pe sosea si o scurta plimbare offroad,mi se pare o imbunatatire in ambele cazuri.

La confort nu a suferit prea mult,nu scutura mult mai tare pe drum si lucreaza mult mai bine in teren.

Trebuie avut in vedere faptul ca furtunele de frana originale sunt cam scurte,necesita unele mai lungi.

Găsești la Nelu Pogacean de la Cluj kit de furtune pentru înălțare făcute PROFI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi inaltare G300

 

Găsești la Nelu Pogacean de la Cluj kit de furtune pentru înălțare făcute PROFI.

 

Super! Multumesc de informatie.

Inca nu m-am pus sa caut,dar am auzit ca si Autoklass ar avea,desi la ei am schimbat telescoapele si ei mi-au spus de aceasta problema,insa nu mi-au spus ca ar avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare