Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mercedes Benz 310/33 4x4, pompier pensionat

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Mercedes Benz 310/33 4x4, pompier pensionat

Multumesc mult pentru informatii .Sunt un fost posesor suuper multumit de 207 .Si acum cind vad unul pe strada intorc capul dupa el.
    Ai dreptate, consumul de gpl este mai mult decat rezonabil si DA sigur urmatoarea masina va fi un fost POMPIER , problema este ca datorita starii exceptionale de intretinere (ai impresia ca le cumperi din reprezentanta ) dispar foarte repede de net...
    Multumesc inca o data si te rog posteaza orice informatie noua ,fotografie etc.

Comentariu

Postat în original de 3R4X4 Vezi post
      Multumesc mult pentru informatii .Sunt un fost posesor suuper multumit de 207 .Si acum cind vad unul pe strada intorc capul dupa el.
      Ai dreptate, consumul de gpl este mai mult decat rezonabil si DA sigur urmatoarea masina va fi un fost POMPIER , problema este ca datorita starii exceptionale de intretinere (ai impresia ca le cumperi din reprezentanta ) dispar foarte repede de net...
      Multumesc inca o data si te rog posteaza orice informatie noua ,fotografie etc.
      Cu placere, cu cumparatul din reprezentanta ai dreptate, masinile stau numai in garaj incalzit cu incarcator pe baterie(care se schimba in fiecare an), saptamanal sunt spalate si inspectate la service-ul care le asigura intretinerea, rasfatate total, cand se cumpara se cumpara o masina cheala noua o "tuneaza" modificatorul cu echipamentul specific, dupa care mai sufera o protectie la coroziune totala, la exterior in functie de forma finala mai capata si o vopsitorie de multe ori integrala.
      Se gasesc greu ca au fost fabricate putine si sunt cautate si afara, daca zici ca esti "infestat" de MB 200-300-400, studiaza asta http://www.iglhaut-allrad.de/, afara am impresia ca un vehicul devine istoric la 20 ani (cel putin in Italia) si atunci din pdv financiar nu e o problema sa tii o vechitura.
      Poze cu noua ei infatisare saptamana viitoare, pana atunci una de la craciun unde si-a aratat abilitatile de utilitara, respectiv transportul in conditii de siguranta 80 litri de vin, 5 porci morti de beti si unul mort de cutit, pe o portiune de drum unde loganul de militie ne-a atentionat ca s-ar putea sa ramanem inzapezitiClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Imagine0623.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,4 KB 
ID:	912710.
      Daca nu esti fixat pe Mercedes, o alta duba 4x4 aproape la fel de potenta e vw LT 4x4, practic concurentul asteia, avantajul la VW e ca are o motorizare diesel de loc de neglijat: 2386 cmc, 95 CP, turbo 6 in linie.

Comentariu

Mercedesurile T1 SI COBRA raman in suflet forever (pentru ca le-am calarit 10 ani cu schimbul) si cred ca nu exista masini mai frumoase si mai fiabile .
        Dar VW LT nu-i de neluat in calcule (desigur fost pompier si 4x4).
        Multumesc pentru pont si astept noutati .

Comentariu

Urca binisor mititica, dar cu cauciucuri de strada nu poti sa ai mari pretentii,https://www.youtube.com/watch?featur...v=XoSCHDzJkcY#!, decat cu putin avant https://www.youtube.com/watch?v=bNIGd-kw5pA, astea s-au petrecut la prima ei iesire in teren romanesc, ca la ea acasa nu stiu ce a tras.

Acu' ca am terminat cu RAR-ul poate imi fac vreme si o scot mai des

Comentariu

Am vazut-o azi intersanta mi-a placut si cum urca oricum nu ai dat rau in ea parca mai putea.Cu alte gume faci treaba.
            Dacia Duster 4x4
            Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

Postat în original de Caphonne Vezi post
              Am vazut-o azi intersanta mi-a placut si cum urca oricum nu ai dat rau in ea parca mai putea.Cu alte gume faci treaba.
              Daa, sigur mai putea, dar eram la limita aderentei, in teren plan cu putin noroi daca acceleram scadea viteza de deplasare, probabil mai la vara cad in gura saraciei si ii cumpar macar niste AT-uri

Comentariu

Poate "mititica", e in stare sa termine un trial de standard cu gume de strada, timpul realizat nu stiu daca mai conteaza, sper sa nu fiu penalizat ca am furat startul cu vreo juma' de metru din cauza dimensiunii, altfel nici un jalon, nici o banda , tare "agila" si "manevrabila".
                Multumesc fotografilor ce si-au obosit obiectivele pe ea.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	photo10 - Copy.jpg 
Mărime:	238,8 KB 
ID:	936075Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_2204.JPG 
Mărime:	1,55 MB 
ID:	936074

Comentariu

a trecut printre jaloane într-un mare fel!
                  www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

Dupa doi ani si ceva de serviciu credincios, sunt nevoit sa caut un nou stapan pentru masina descrisa mai sus, dispus sa cheltuie vreo 11.000 de euro pentru ea.

Cu fara mare tragere de inima,

Mihai Popescu
                    0723959562

Comentariu

Procesare...
                    X