Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Omologare motor 200

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Omologare motor 200

Salut

Deoarece am gasit citit ca exista si motorizari de 2l benzina pentru G W460, as vrea sa intreb daca e posibil sa fac o schimbare din 300D-> 200I?
    Am pe cineva cu un w124 cu motorizarea de 2l benzina cam de pe vremea G-ului si as face aceasta schimbare(macar pana se face inmatricularea).

Poate cineva sa imi spuna daca e posibil asa ceva si care ar fi pasii/costurile cu rar-ul? Masina nu e inmatriculata inca.

Mersi
    Seba

Re: Omologare motor 200

Postat în original de grizzlee Vezi post
    Salut

Deoarece am gasit citit ca exista si motorizari de 2l benzina pentru G W460, as vrea sa intreb daca e posibil sa fac o schimbare din 300D-> 200I?
    Am pe cineva cu un w124 cu motorizarea de 2l benzina cam de pe vremea G-ului si as face aceasta schimbare(macar pana se face inmatricularea).

Poate cineva sa imi spuna daca e posibil asa ceva si care ar fi pasii/costurile cu rar-ul? Masina nu e inmatriculata inca.

Mersi
    Seba
    Salut fa o copie dupa carte si seria si codul noului motor depui o cerere la RAR Primești răspuns in 10-15 zile. Teoretic se poate practic depinde de Bucuresti pentru asta trebuie sa plătești in jur de 1000 LEI
    Ultima editare de Astral; 06.apr.2015, 08:52.

Comentariu

Multumesc pentru raspuns domnu Liviu.Am sa incerc varianta asta.
      Indiferent de costurile initiale,ma gandesc ca Renteaza in conditiile in care voi plati impozit doar ptr 2l in urmatorii ani.
      O zi frumoasa
      Seba
      Ultima editare de Astral; 08.apr.2015, 12:54. Motiv: RENTEAZA.....NU "se renteaza" !

Comentariu

Postat în original de grizzlee Vezi post
        Multumesc pentru raspuns domnu Liviu.Am sa incerc varianta asta.
        Indiferent de costurile initiale,ma gandesc ca Renteaza in conditiile in care voi plati impozit doar ptr 2l in urmatorii ani.
        O zi frumoasa
        Seba
        Scuze acum am observat am pus la preț un 0 in plus (nu tot timpul 0 înseamnă nimic)

Comentariu

Procesare...
        X