Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bara fata + troliu


sik

Postări Recomandate

Salutare!

 

Intrucat nu am gasit suficiente informatii despre acest subiect(sper ca nu mi-a scapat vreun post in care sunt deja aceste lucruri) am decis sa deschid acest topic.

 

M-ar interesa o bara pt G cu suport de troliu sau cum se poate pune troliu cu bara originala sau orice alta varianta a mai incercat cineva.

Poate oferi cineva informatii si poze despre montaj,modificari necesare,care e cea mai buna varianta etc.?

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bara fata + troliu

 

Banuiesc ca pentru W463 vrei bara?[ATTACH=CONFIG]254680[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254681[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254682[/ATTACH]

 

 

Asta ai tu pe masina? sau sunt poze de pe net?

ca asa poze,trolii,bare am gasit si eu,ma interesa daca stie cineva sa-mi spuna ca trebuie taiat intr-un loc bara,ca se prinde asa si asa in cutare loc,ca este un suport special care nu are nevoie de modificari la masina sau ca are nevoie de modificarile astea...

sincer,ma tenteaza si unul portabil,am vazut ca prinderea este foarte simpla si nu cred ca are nevoie de modificari prea mari,cu o bara care se fixeaza pe sasiu si o gaura in care infigi troliul cu suport...dar nu stiu cat este de rezistent in conditiile in care G-ul incarcat are aproape 3t...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bara fata + troliu

 

Nu am eu pe masina, sUnt exemple cum sa modifice cineva bara actuala sau sa cuplezi in bara nemodificata. Eu am facut o alta bara, nu am frut sa modific in nici un fel bara originala iar cuplat in fata ei iesea troliul prea mult in afara. Daca vrei sa modifici bara sUnt de ajuns niste poze(sa vezi proportiile si locurile unde se taie, sudeaza). Din pozele de pe internet m-am inspirat si eu.

Editat de Astral
SUNT ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=856522&viewfull=1#post856522
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bara fata + troliu

 

Nu am eu pe masina, sUnt exemple cum sa modifice cineva bara actuala sau sa cuplezi in bara nemodificata. Eu am facut o alta bara, nu am frut sa modific in nici un fel bara originala iar cuplat in fata ei iesea troliul prea mult in afara. Daca vrei sa modifici bara sUnt de ajuns niste poze(sa vezi proportiile si locurile unde se taie, sudeaza). Din pozele de pe internet m-am inspirat si eu.

 

Ok,multumesc.Asa ma gandeam si eu,sa iau o bara mai veche si un bullbar si sa le adaptez,ca si eu as vrea sa fie cat mai mascat si mai putin iesit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bara fata + troliu

 

Ok,multumesc.Asa ma gandeam si eu,sa iau o bara mai veche si un bullbar si sa le adaptez,ca si eu as vrea sa fie cat mai mascat si mai putin iesit...

 

Salut. Sunt Liviu din Tg Mures daca dorești bara pentru G sau sfaturi cum sa faci suna-ma la 0745010380.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare