Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Recomandare tunning g


razvanrazvan

Postări Recomandate

  • 4 săptămâni mai târziu...

Salut,

prin Romania nu prea tuneaza nimeni G-ul singura varianta daca vrei sa imbunatatesti ceva la caroserie+ distantiere roti eventual iti dau un nr de telefon din Germania de la o firma care vinde asa ceva pentru Mercedes.Eu am cumparat de la ei distantiere roti+aripi mai mari decat cele AMG+praguri si prelungiri plastic bare. Ai putea sa le comanzi acolo dupa care sa le montezi la un service tinichigerie vopsitorie bun de aici din Bucuresti.Nr este:+49 07113429420

 

Cauta pe google " off road exclusive(ORC)" si ai sa dai de firma (ORC) de la care am cumparat eu pentru G-ul meu se pare ca s-a mutat intre timp in Austria. O sa vezi si pe youtube cum prepara ei Mercedesurile in special G-urile.

 

Tot ce vand sau pun ei pe masini sunt omologate ca sa se poata circula si pe strada si sunt acceptate de Mercedes ca fiind maximul ce se poate face la o masina mercedes G astfel incat sa nu pui in pericol traficul cand circuli pe drumurile publice. Tot ce isi pun "baietii" pe masinile lor de capul lor o fac pe raspunderea lor(in Romania merge) acolo in tarile civilizate totul este gandit:grin:

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare tunning g

 

Salutare,

am uitat sa spun ca eu nu mai am G din 2011 si tunningul l-am facut prin 2002 cand am cumparat diverse de la ORC.Interesant mi se pare sa spun ca atunci cand am cumparat distantierele pentru roti am vrut dimensiunea cea mai mare disponibila(atunci aveau 2 dimensiuni) dar,dimensiunea cea mai mare pe care o aveau mi s-a parut mica.I-am intrebat pe cei de la ORC de ce nu fabrica si mai mari si mi-au spus ca asta e dimensiunea maxima pe cere osuporta G-ul fara sa-i fie afectati rulmentii rotilor.Dupa ce amcumparat totul am vrut sa merg sa ma dau un pic prin muntii nemtilor dar amicul meu in Germania mi-a spus ca nu avem voie sa intram cu masina prin padure asa cum facem noi in Romania.Sunt locuri special amenajate pentru off road si numai acolo se poate.Cum el nu stia unde sunt locurile acelea,am renuntat. De atunci mi-am schimbat complet conceptia de off road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare tunning g

 

Salut, ma bucur sa aud ca părerea asta este din 2002. Sa Sti ca avem si in Romania ateliere unde se poate face orice echipare sau modificare la G class, singura problema este daca proprietarul este dispus sa suporte costurile la nivelul calității cerute. Suntem obișnuiți cu calitatea GERMANA dar o vrem la preț ROMANESC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare tunning g

 

Salut, ma bucur sa aud ca părerea asta este din 2002. Sa Sti ca avem si in Romania ateliere unde se poate face orice echipare sau modificare la G class, singura problema este daca proprietarul este dispus sa suporte costurile la nivelul calității cerute. Suntem obișnuiți cu calitatea GERMANA dar o vrem la preț ROMANESC.

 

Da, sunt de acord cu tine, in Romania unii isi cumpara masini scumpe dar vor eventual sa recupereze banii din economisirea combustibilului sau merg cu ele le uzeaza si intretinere zero dupa care vor, eventual ,sa le vanda mai scump decat le-au cumparat.

Pe de alta parte mai sunt si cazuri in care firme comana piese de la firmele producatoare din alte tari si pun adaosuri foarte mari. In ideea asta am recomandat colegului sa-si comande piesele de afara si sa le monteze aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare