Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reparare caroserie G250 SWB

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Reparare caroserie G250 SWB

Important e ca reusesti sa faci totusi reparatii destul de mari la masina. Iti dau numarul lui Raymond daca vrei, insa nu lucreaza cu fibra de carbon. Acolo e deja alta categorie de pret si nu cred ca o sa renteze pentru noi asa ceva. Oricum, bravo pentru ca faci totul singur, cred ca si satisfactia e automat alta.
    Ultima editare de Astral; 15.oct.2016, 01:18. Motiv: RENTEAZA, nu "se renteaza" ! De unde naiba le scoateti ?!? http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=740241&viewfull=1#post740241

Comentariu

In zona unde locuiesc a venit iarna de aproape o luna si lucrulla masina a evoluat foarte incet Maine montez rezervorul si fetele de usi si gata masina, pentru anul asta. Vara viitoare aranjez si capota plus maruntisuri prin interior si tocmai atunci pot spune ca este gata lucrarea.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Poze  2016 28 Noiembrie.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	1,84 MB 
ID:	997999

Comentariu

E bine ca il tii la garaj, face foarte mult. Imi place bara fata,nu e butucanoasa si ascunde bine troliul.

Comentariu

Mai nasol e ca nu am turnat inca placa garajului si uminitatea din sol se evapora prin piatra. Bara va primi cat de curand fanta metalica pentru cablul troliului.

Comentariu

Fanta de fonta pentru cablu metalic ?

Umiditatea din sol ...asterne doua straturi de carton si o folie peste ele . Se mai sparge ea pe alocuri , dar nu conteaza , cand torni placa o lasi pierduta .
            ... sa fim corecti pana la capat !
            Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Gresala mea ca nu am precizat materialul fantei de ghidare, fanta din fonta pentru cablu din otel. Vreau sa schimb fanta cu role pentru un ansamblu mai compact si pentru ca nu sunt multumit de rolele actuale, modificarea lor nu cred ca merita in momentul de fata fiind prea scumpa. Multumesc pentru pont in legatura cu umiditatea, cat mai multe idei nu strica. Parca am pe undeva cateva saltele vechi de plaja, cele din cauciuc panzat daca le gasesc sub masina vor sfarsi.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	FullSizeRender(1)-300x300.jpg 
Mărime:	3,7 KB 
ID:	998016
              Ultima editare de maxian paul; 30.nov.2016, 11:21.

Comentariu

Exact modelul de fanta din imagine imi doresc si eu , doar ca nu m-am ocupat de o rezolvare ...
                ... sa fim corecti pana la capat !
                Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Bogdan,Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Poze G250 GD 2016 11 Septembrie 103.jpg 
Mărime:	1,84 MB 
ID:	1002568Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Poze G250 GD 2016 11 Septembrie 020.jpg 
Mărime:	1,86 MB 
ID:	1002569 asta e solutia gasita de mine pentru ca noroiul si zapada sa nu mai stea in zona coltarelor spate. Zona fiind verticala fara nici o suprafata orizontala nu mai permite acumularea de pamant si zapada ce ar fi mentinut umezeala.

Comentariu

Mulțumesc de poze. Chiar pare o soluție simpla și eficienta.
                    - G 300 TD - W460 - '90

Comentariu

Procesare...
                    X