Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

bucse si tampoane G

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• bucse si tampoane G

Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde as putea lua urmatoarele bucse si tampoane pentru Mercedes G W460 scurt
    daca nu macar ceva coduri sau cote, am gasit o firma din Baia Mare care face orice fal de bucsa dar au nevoie de cote exacte
    https://amorom.ro/parts/207-bucsa-tirant-lonjeron-brat

bucsi bara stabilizatoare fata (toate)
    bucsi tendoane spate 4 bucati
    bucsi amortizor spate (toate)
    bucsi bara panhard fata (toate)
    tampon traversa cutie
    suport motor stanga, asta banuiesc ca o fi tamponul
    Mercedes G Wolf 461 300GD
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Re: bucse si tampoane G

Ce an G si ce motorizare?

Astea apar la mine la piese ...

XXX
    XXX

necesar 4 bucati
    diametru interior XX
    diametru exterior XX
    inaltime XX

XXX

necesar X bucati
    inaltime X

XXX
    XXX

necesar X bucati
    diametru interior XX
    diametru exterior XX
    inaltime XX

LE ...asta sunt bucsi tendoane la restul nu mai uitat, imediat iti pun coduri cum am putin timp disponibil...
    Ultima editare de Yonutz; 30.oct.2017, 20:07.
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Legat de an mi-e greu sa il spun exact deoarece este un proiect in care caroserie sasiul si puntile provin de la un Puch, motorul si cutia de pe un W124 iar actele de pe un G din '79
      Dar oricum este un W460/461

la prima vad ca sunt 2 coduri, daca le dau cautare par a fi busele de la tendoane, dar nu intaleg de ce au doua coduri, sunt 2 modele diverse in functie de ani sau trebuie 2 modele in set?
      Ultima editare de bogus; 30.oct.2017, 14:35.

Comentariu

acum am citit mai atent, astea toate pe care le-ai scris sunt doar bucsele de la cele 2 tendoane spate?! adica la cele 2 tendoane am nevoie de 12 de bucse in total?
        Ultima editare de bogus; 30.oct.2017, 14:42.

Comentariu

Ai acolo bucsi tendoane fata resp spate ...ai fata 8 bucsi, spate 8 bucsi ...codurile alea le am in programul de piese ...sunt si dealer Mercedes ... dar Mercedesul nu e punctul meu forte. Daca vrei mai multe detalii, ai numarul de telefon ...incerc sa iti scot si celelelalte coduri ...daca am timp...

...cu placere!

Comentariu

sigur, ma intereseaza, daca nu reusesc sa gasesc detalii de la cineva care deja le stie atunci te sun si te stresez pe tine

Comentariu

Nu ma stresa ...mi-am pierdut brusc atat timpul disponibil cat si interesul ptr ...aceste bucsi!

...cu placere (din nou)!

Le ...cand te rogi sa te ajute si pe tine cineva si vine informatia ...te astepti la final sa apara un banal multumesc ...cand nu apare ...se merge pe varianta a doua ...ma doare in p**a atat de bucsile cat si codurile tale ...descurcate!
              Sper ca ti-ai notat intre timp dimensiunile ...nu ti le zic a doua oara!
              Ultima editare de Yonutz; 30.oct.2017, 20:08.

Comentariu

Nu zic ca nu ai dreptate dar efectiv am neglijat chestia asta, nu din rea vointa ci din derulare rapida a evenimentelor, chiar mi-a sarit din vedere cu toate ca am obiceiul sa fiu destul de bine crescut, dar... cu toate astea cam prea reactionezi ca o domnisoara batrana ne f... si cu tabieturi.
                Sa ai o seara buna si sa fi sanatos.
                Ultima editare de bogus; 30.oct.2017, 21:18.

Comentariu

Vrei produse originale sau aftermarket? Coduri originale gasesti la oricine care are EPC sau poti cauta tu pe www.autokit.com.ua Tot pe original cred ca vei rezolva rapid la Materom, iar daca vrei aftermarket dupa ce faci rost de codurile originale mergi la orice magazin de piese sa-ti caute echivalente. Eu am gasit echivalente la bucse tiranti fata ,bara stabilizatoare fata , bara panhard fata, pentru spate nu am avut nevoie deocamdata. Tampon motor, cutie viteze si bucsa amortizor ma indoiesc ca vei gasi aftermarket. La amortizoare daca nu mai sunt cele originale mai mult ca sigur nici bucsele cautate in programul de piese nu se vor potrivi cu ce ai pe masina. Daca ai masina cu piese combinate din ani diferiti(modele diferite) cauta codul chiar pe reperul ce trebuie inlocuit asa vei fi sigur ca cea ce comanzi e ce trebuie.
                  Ultima editare de maxian paul; 31.oct.2017, 21:43.

Comentariu

Multumesc tuturor

Comentariu

Procesare...
                    X