Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

scurt sau lung?


CraiovaDakarProject

Postări Recomandate

Care sunt dezavantajele/avantajele? Cum se sta in spate in cel mic? Cu genunchii la gura? E mai stabile, mai usor de condus?

Nicky

Land Rover Discovery 200 Tdi

http://www.calatorsauturist.ro/

____________________________________________________________________

Cand vantul aventurii incepe sa bata, trebuie sa-i urmezi chemarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cel scurt se sta putin adunat , 2 oameni de talie medie in fata si 2 in spate ar fi ok ,insa la 1,84 cm cat am eu in spatele meu mai e loc doar de un copil eventual :))).....iar portbagajul cam mic...

 

Asta e relativ,

la mine,dupa samurai,cand ma uitam in dreapta sau in spate ma apuca vertijul,iar portbagajul risipa de spatiu!!! Cei din spate nu tin nimic in brate?! :lol:

0744616745
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am sesizat nici un fel de problema in manevrarea swb-ului nici la viteze mari.

singuru dezavantaj pe care-l vad la un swb e ca nu prea ai spatiu util pt carat, pt cei din spate etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa faci cu el ceea ce fac eu, e bun unul scurt. adica sa mergi doar tu cu prietena, ai loc mai mult decat suficient. Daca mai iei cu tine inca doi ai loc pt tot mai putin pt bagajele la toata lumea :grin: . Stabilitatea e clar mai buna la cel lung la viteze mari avand in vedere diferenta de ampatament dintre cele doua modele. La Paris-Dacar majoritatea sunt scurte

 

 

cum s-a spus si mai sus, depinde pentru ce va fi folosita masina , oricum alegerea e buna (mitsubishi) :h5

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare