Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pajero vibrations.....whay?


Vizitator turcu

Postări Recomandate

O intrebare ptr domnii proprietari de pajero priceputi, si nu numai. Pe la viteza de 80-90km/h incepe sa se simta o mica vibratie care pe masura ce accelerez se transforma intr-o mare vibratie ce se resimte in toata caroseria. La viteza de110-120 aceasta vibratie ajunge la apogeu iar daca iau piciorul din gaz brusc ,dispare ,reaparand cand accelerez. Care sa fie cauza oare? Astept cu nerabdare diagnosticele d-voastra. Cu respect un biet novice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pajero vibrations.....whay?

 

Salut! Aceeasi problema am avut-o si eu, a fost tare aiurea... Solutia?Am schimbat crucile cardanice(200 de lei) si... gata! S-a facut liniste in masina si a disparut orice vibratie! Succes!

"Umblati cu bine!"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pajero vibrations.....whay?

 

Este foarte probabil sa fie de la o cruce cardanica.

 

subscriu !!!

 

 

Si eu. Ai grija sa nu mai mergi cu masina asa. Mie anul trecut m-i s-a rupt cardanul din cruce la 40 kmh si mi-a facut gaura in podea. Am scapat ieftin, avand in vedere ca trec conducte de motorina prin zona, conducte de frana si rezervorul. Unde mai pui ca daca aveam viteza mai mare putea sa ma dea putin peste cap...

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator turcu

Re: Pajero vibrations.....whay?

 

Am schimbat crucile cardanice,uleiurile in diferentiale si in grup si gata cu vibratiile si zgomotele! Multumesc celor care m-au bagat in seama si raman dator :x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare