Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

anvelope Pajero sport


doggy_xxl

Postări Recomandate

sal all,as vrea sa stiu ce anvelope de iarna sa-mi pun pe un Mitsubishi pajero sport din 1999,tin sa precizez ca-mi trebuie o anvelopa bunicica pt ca masina o folosesc pt tractari auto,deci imi trebuie aderenta iarna... am multi dementi care se cred ``TITI AUR`` numai ca ei nu ajung la finish ci ajung prin shanturi,curti si alte rape dupa care eu trebuie sa-l pun Mitshu sa-i scoata.poate imi puteti da un sfat pt anvelope...si altceva,nu merg numai pe zapada sau gheata merg mult si pe asfalt,deci imi trebuie o anvelopa mixta.....banuiesc ca nu ma injurati pt ce vreau.... :wink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope Pajero sport

 

Daca ai o anvelopa mai mare la care vei scadea presiunea, automat iti va creste aderenta pe zapada, asfalt, noroi.... daaaar iti va creste consumul si masina va fi mult mai puturoasa. Eu de exemplu iarna am 1.5 atm. Daca am de facut un drum mai lung le umflu, dar nu mai mult de 2,2 atm ca apoi zguduie prea tare. Daca le lasi mai jos de 1.2 atm ai mai toate sansele sa dejantezi... chiar si pe asfalt in vreo curba.

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare