Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

am facut OFF-ROAD ad literam...


Vizitator GEORGE_PAD

Postări Recomandate

Vizitator GEORGE_PAD
pe 30.12.2008 pe langa Miercurea Ciuc, a doua dragoste a mea s-a prapadit... prima dragoste, avand centura de siguranta, a scapat cu o mica vanataie, iar eu cu o clavicula rupta si o coasta fisurata...din pacate nu exista casco iar eu nu o pot repara...P1200684.jpg[/attachment:2j3as82n]552166272_PATROL002.jpg.b8ccc4de0b6ec6309f7f906910376633.jpgP1200681.jpg[/attachment:2j3as82n]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

ne pare rau.. .

ar fi bine sa incerci sa o repari

cred ca ai tras stanga de volan, daca trageai drapta si intrai perpendicular probabil ca nu era asa rau.... dar e tarziu si cine stie cum as fi facut eu in momentele alea

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

Imi pare rau sa vad imaginile acestea...mai ales ca am si eu una aproape la fel(modelul 99).Poti aduce din ANGLIA una la pret bun si sa incerci sa ii faci schimbarile necesare.

 

Ce s-a intimplat?Cum ai ajuns acolo?Eu fac in aceasta perioada RUCAR-PREDEAL si retur cam de 3 ori pe saptamina si sunt multumit de cum sta masina pe sosea.Dar nu fortez pentru ca soseaua este plina de denivelari si pe alocuri sunt capcane.

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GEORGE_PAD

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

de repararat nu o mai repar...pentru mine a fost un semn, in sensul ca tot anul m-am kinuit cu ea sa o repar(turbina, clapeta acceleratie, senzori, electrovlave, si kiar cu o zi inainte de accident am fost nevoit sa dau jos alternatorul si sa-l repar- aproape ca n-aveam speranta sa merg cu ea la arieseni sa fac revelionul). pana la urma am facut revelionul la arieseni dar cu problemele de dupa accident pe cap. deci pana o sa fiu in stare sa-mi iau alta la fel, as vrea sa scapa de asta asa cum ii si sa pot sa-mi iau o troaca cu care sa ma deplasez pe strazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

Multumeste-i lui Dumnezeu ca ati scapat intregi ! ... incearca sa o dezmembrezi, precis vei recupera destui bani din ea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

La cum arata masina, bine ca ai scapat doar cu atat.

 

Io zic sa nu o iei ca si un anume semn. Shits happend.

Mergi pe ideea lui asfaltango si cauta una in Anglia si o faci pe a ta. Sasiul sa nu fie stramb. Ca ala trebuie sa ramana. In rest totul se schimba. Cred ca vei gasi pe aici pe forum persoane care au service si ar putea sa te ajute cu combinatul. La primavara pot sa te ajut eu daca e cazul.

Daca o dezmembrezi, pierzi mult.

 

Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

Da-l incolo de fier! Noroc ca sunteti intregi. Fierul se face. Chiar pe ala il poti face. Taie-l si fa-l numai de offroad.Varianta cu Anglie este foarte buna iar aici gasesti super mecanici. Sa va dea Dumnezeu sanatate in 2009 si drumuri bune!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

...din pacate nu exista casco iar eu nu o pot repara...

Bine ca sunteti bine ! Pacat de masina , mare greseala sa umbli fara CASCO ! Nu vreau sa par "destept" si sa dau sfaturi dar parerea mea este ca fara CASCO, noi astia cu 4X4 , nu ar trebui sa umblam ! Riscurile noastre sunt mai mari pentru ca : 1) majoritatea umblam si off-road , si 2 ) Stilul de condus pe un 4X4 este mai "sportiv" sa spunem ( ca sa nu zic neglijent ). Io platesc lunar 1100 RON , CASCO la doua masini dar nu-mi pare rau ! Consider ca sunt " consumabile "cum ar fi cauciucurile sau schimbul de ulei !

0745634366
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

Normal. Mi-am si facut masina de cateva ori, accidentul fiind undeva in Apuseni pe drum forestier. Nu chestii grave : oblon de la bena infundat , stop spart , parbriz fisurat , etc. Toate piesele+ manopera despagubite fara probleme.

0745634366
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GEORGE_PAD

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

multumesc tuturor pentru compasiune... se pare ca deocamdata <fratele de off-road>, cum mi se spune aici acasa, va face face off-road intr-un singur fel: DRUMETII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

bine ca ai scapat fara vatamari grave,fierul se face,i mi pare rau sincer ,eu merg tot pe varianta Anglia,e ce a mai ieftina si iese poate mai bine de cum era masina,avind in vedere problemele care le ai intimpinat inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

Lasa bre nu fi suparat ca se putea mai rau. Uite...cu ocazia asta baga flexul in ea, fa-o "comvertable" si mergi numa in teren. Numai sa faci si un roll cage :wink: . Uite, vezi.... nici nu o vinzi si nici nu bagi multi bani in ea.

 

 

@Dan Cilan: La 11 bulioane pe luna... prefer sa merg cu masina zgariata si indoita. Un vopsit integral/sudat si indreptat tabla ici colo la `nea tinichigiul costa 10 mil. Si il faci o data pe an, nu in fiecare luna...

P.S.: Nu era referitor la masina lui GEORGE, ci la una obisnuita in care mai da rugina si se mai indoaie din cand in cand.

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

esti sanatos si asta e important.nu fiarele ne fac pe noi ci noi pe ele asa ca ,capul sus trage aer in piept si dac altzii au reusit sa faca din nou masini din fiare cu mult mai contorsionate nu vad de ce nu am gasi o solutzie si la masinutza ta! :h5

traim in romania si asta se si vede!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GEORGE_PAD

Re: am facut OFF-ROAD ad literam...

 

eh!... oameni buni voi reveni in randurile voastre, dar cel mai probabil nu cu aceasta masina...voi avea una cu care sa merg la padure si numai acolo...se pare ca masinile care fac si on-road si off-road nu sunt "condescendente", adica "ori cal ori magar". nu voi repara masina pentru ca cineva pe undeva n-a dorit de inceput sa posed acesta masina (prea multe belele stupide am avut cu ea). astept cateva raspunsuri de M.Ciuc sa o vand asa cum este acum...sau daca nu obtin pretz bun (cat sa-mi pot lua un 320 sau 325 neinmatriculat de la bmw) o sa o aduc la focsani si o dezmembrez (deja sunt cateva cereri pentru diferite piese)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare