Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Completare lichid de racire

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Completare lichid de racire

Salutare, cum nu am gasit pe nicaieri informatii utile in privinta completarii cu antigel am hotarat sa deschid un nou topic in folosul tutror care sunt in situatia in care trebuie sa cimpleteze antigel si nu stiu de care.

Treaba sta asa: am hotarat sa schimb singur senzorul de temperatura la al meu Mitsubishi Pajero Pinin de 1.8 GDI. Luand in calcul toti factorii am ajuns la concluzia ca odata scos senzorul respectiv, instalatia de racire v-a pierde agent de racire/antigel.
    Chestia e ca eu nu stiu ce antigel este in instalatie deoarece de doi ani de cand am masina nu s-a umblat pe acolo(Doamne iti multumesc ca nu a fost nevoie). Tot ce stiu despre antigelul din instalatie este ca este VERDE.

Asa ca va intreb pe voi oare cu ce antigel as putea eu sa completez dupa operatiunea de schimbare a senzorului de temperatura?!
    Sa pun tot de asta verde? Daca e verde e suficient sau mai trebuie respectati pe langa asta ceva indici?

Va rog nu dato cu pietre dar chiar nu stiu prea multe despre agentii de racire si nu vreau sa stric ceva.

Ps. Stiu ca ar fi mai simplu din start sa schimb tot lichidul dar nu as prea vrea sa fac asta din motive ca trebuie sa dau jos scutul care e greu ca e HD si mai stiu eu ce.

Multumesc
    Ultima editare de MihaiK; 10.dec.2014, 22:45.
Procesare...
X