Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

suspensie moale


LucianFlorin

Postări Recomandate

Va salut! Am o dilema cu a mea masina, este galloper, dar pe sectiunea de galloper nu prea pare a fi lume, asa ca imi incerc si eu norocul cu voi, caci e aproape aceeasi masina, Am schimbat toate 4 amortizoarele, am pus kayaba. Suspensia a ramas tot moale, cand merg cu viteza 70-90 km/h pe drumurile patriei si iau denivelari, masina se simte destul de instabila, ca o barca. Este foarte moale suspensia cred. Ceva idei?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa schimbi arcuri+ amortizoare pt un raspuns mai bun. in primul rand.

In al doilea, ai pus kayaba care este si entry si low. Deci de unde raspuns bun?

 

Pt schimbari majore, vizibile incearca IronMan, ARB,Dobinsons sau cine mai face suspensii pt masina ta....dar arcuri+amortizoare . Arcurile astea vin cu mai multe spire si mai groase,cu inlatare,de unde si alt raspuns,iar amortizoarele lor sunt mai lungi,pt o cursa optima vs noile arcuri ce vor inalta masina niste 3-5 cm.

Cam asta-i set-up pt o suspensie mai misto -masini 4x4.

Daca scotoceai putin forumul gaseai toate raspunsurile astea.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu kiturile de înălțare de care spui, doar că am un prieten cu pajero sport ,care are suspensia stock și se comporta altfel, pare mult mai rigida și mai stabila fata de a mea. Și am bielete antiruliu schimbate,amortizoare...trebuia să fie o schimbare totuși , macar comparabilă cu aia, care e tot stock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paj Sport este alta masina, alta setare initiala,alte kg. Nu poti compara . Poti incerca sa-i cumperi doar arcuri de la englezi. MillnerOffoad parca se chemau - mai tari si cu inaltare minima,sa poti pastra amortizoarele .

dar la final va fi mai altfel dar nici pe deaprte ca o suspesie noua dedicata.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare