Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme cutie viteza automata

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Probleme cutie viteza automata

Postat în original de katlin Vezi post
    Merg de mai bine de 1 an cu cablul ala de kick-down dat jos si n-aveam pb cu vitezele, am sa-l pun maine inapoi.
    De fapt cablul ala te retrograda in viteza inferioara cand o calcai brusc la blana. Mersi de interventie, altceva ce-ar mai putea fi?
    Probabil avem cutii diferite, eu am avut R4AW2 pe Pajero mk1 3.0v6. La mine cu cablu de kick-down ne legat imi mergea inainte numai in viteza 1, nu schimba mai sus.

Comentariu

Postat în original de jighi Vezi post
      Vezi ca e pe lateral stg o placuta rosie unde srie tipul..ala te intereseaza pe tine..
      lateral stanga pe cutie???

Comentariu

Da, lateral stanga am gasit si eu placuta.
        Am dat in sfarsit cutia jos si am desfacut-o, discurile nu mai aveau nimic pe ele si se cunosteau ca au fost arse. Deci alta cutie, nici prin gand nu-mi trece sa o repar. In schimb aveam si pb cu reductorul cred, nu mai cupla fata si cateodata in low nici nu mai pleca de pe loc si se auzea un bazait. Am incercat sa-l desfac dar nu-l pot rupe in doua, s-a distantat 2-3cm si nu vrea sa se desfaca, pare ca tine una din tijele alea. Stiti cumva, e vreo chichita si nu ma prind? Lantul il pot vedea, e intins. O parere ceva? Mersi frumos de un raspuns!

Comentariu

Postat în original de katlin Vezi post

Am schimbat uleiul, mere inainte dar nu mai vrea inapoi. In marsalier da cu smucituri, cateodata deloc. Am facut si o vizita pe la anunturi, vreau sa schimb cutia insa trebuie oare si reductorul?(asa m-a sfatuit un posibil vanzator)
          Multumesc de raspunsurile date.
          Salut aceeași problema am si eu imi poți spune te rog daca ai rezolvat?

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection