Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ridicare v60

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: ridicare v60

poze? nu avem voie ?

Comentariu

Ai pus arcuri si pe fata sau doar pe spate! Eu pana la urma am ales varianta ieftină si am facut flanse deasupra amortizoarelor fata si distantier la arcuri pe spate! Mașina nu a devenit deloc mai rigida nu se simte o diferența foarte mare pe sosea doar ca la 100 daca virezi brusc stânga dreapta tinde sa opuna o rezistența la revenirea volanului dar nu de speriat probabil din cauza inaltimii ! O sa revin cu poze si masuratori!

Comentariu

am pus arcurile doar pe spate ,cele pe fata le voi monta odata cu telescoapele . oricum la final voi efectua un test OME vs. Tough Dog ,pe Navara am OME si greutatea lui Pajero este identica cu cea a Nissan-ului 2126 kg +bara troliu scuturi / hardtop . Navara nu are IRS(independent suspension) doar pe fata si foi arc spate deci nu stiu daca are sens sa fac comparatie decat doar orientativ .

Comentariu

ceva poze la cum a iesit ridicarea masinii mele:
          sincer ma asteptam sa se comporte mult mai urat dupa ridicareClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	002.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	105,0 KB 
ID:	903962 imi poate spune cineva inaltimea normala fara ridicare ca sa pot afla cam cat am obtinut in plus?
          Fișiere atașate
          Ultima editare de moartea; 17.oct.2012, 10:21.

Comentariu

masurat de la baza rotii (de la asfalt) pana la marginea aripii de sus(marginea ei) ai asa : fata-85 cm si spate 86cm

A ta e ridicata mult dar depinde si de ce greutate are si de ce dotari are masina, a mea la masuratorile respective are 2126 kg si este varianta cu 2 baterii full optin si cred ca este varianta Montero ,al tau este Shogun sau ? asa pare dupa modelul de bandouri
            Ultima editare de moza victor; 18.oct.2012, 07:21.

Comentariu

m-am uitat pe net si am gasit : http://www.youtube.com/watch?v=VrLfVTi0a1M

se masoara de la baza jantei pana sus la aripa ....deci nu am masurat corect

Comentariu

Cum se comporta pe sosea, in comparație cu suspensia standard? Au intrat jante pe 15? Nu atinge de nimic?

Comentariu

salut! poti sa pui te rog si poze cu inaltarea pe fata? ma gandesc si eu sa adopt aceasta solutie pentru moment....mai ales ca la primavara vreau sa le dau jos....si nu-mi vine sa iau o suspensie completa.
                  mersi
                  Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Comentariu

Poze mai elocvente decat ceea ce am pus nu am!

Comentariu

Vreau sa pun si eu flanse sub arc, ma poate ajuta cineva va rog? de unde sa le cumpar sau sa mi dea mai multe detalii, poze dimensiuni ca le fac singur la strung.
                      Masina pajero 2002 3.2di-d scurt,
                      Stiu ca nu e recomandat dar nu dispun acum de suspensie de 1000e+
                      Multumesc!

Comentariu

Postat în original de yo_catalin2000 Vezi post
                        Vreau sa pun si eu flanse sub arc, ma poate ajuta cineva va rog? de unde sa le cumpar sau sa mi dea mai multe detalii, poze dimensiuni ca le fac singur la strung.
                        Masina pajero 2002 3.2di-d scurt,
                        Stiu ca nu e recomandat dar nu dispun acum de suspensie de 1000e+
                        Multumesc!
                        Vorbeste cu @moartea !

Comentariu

dar alte arcuri de la alt model nu se potrivesc, pe spate de la patrol ex... ce variante exista? trebuie sa existe arcuri mai lungi putin si telescoape NU doar kituri la 1000e

Comentariu

Procesare...
                          X