Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pajero 3.2 - 2006

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Pajero 3.2 - 2006

Salut.

Sunt nou pe acest forum dar detin un Pajero 3.2 AT lung din 2006 cu 160.000km am fost cu el cam peste tot munti , dealuri , mlastini etc. masina se comporta impecabil atat off-road cat si pe sosea cel mai lung drum facut cu ea pana la Madrid si la intoarcere am mers continu 35ore fara oprire decat pt motorina...

Am 2 probleme... fara becuri aprinse
    1. Am un zgomot intre 75-105km/h de la diferential spate (ca la autobuz) ... Am fost la service la Mitsu si uleiul din grup este curat e un mic joc la cardan dar meseriasii au spus ca e rezonabil si pot merge cu el asa zgomotul a aparut pe la 115.000km tot meseriasii spun ca ar fi de la pinionul de atac din dif spate cu toate ca uleiul din grup este curat nu exista urme de scurgeri sau altceva si un dif spate ar fi cam 4.000ron nou .... nu ma pricep la mecanica. Sincer daca nu am dat drumu la radio zgomotul e deranjant.. si acum as dori sa inlocuiesc acest cardan cu unul second hand pote cineva sa ma ajute cu un sfat sau o recomandare pt un mecanic in Bucuresti?

2. Ca un utilizator de Pajero care pune masina la treaba si masina nu mai este noua .... unde pot gasi piese ornamentale la Pajero atat pe exterior cat si pt interior la preturi rezonabile sa va dau un exemplu cele 2 plastice de pe stalp din fata langa parbriz in cazul in care nu aveti maner la Mitsu e 80 ron bucata.... iar chederul de la usa din dreapta este undeva la 400 ron.

Hai sa traiti si sa murdariti maxim Pajero
    www.helpdani.eu

Re: Pajero 3.2 - 2006

Salut...

Chiar nimeni nu stie de unde pot achizitiona parti din interior... eu nu am vazut decat pe ebay
    www.helpdani.eu

Comentariu

Dezmembrari si piese noi in Bv. Tel.0744549864.

Comentariu

Cel mai bine e sa incerci la dezmembrari, de exemplu www.dez.ro, unde scrii ce-ti trebuie si firmele de dezmembrari din tara iti vor trimite pe e-mail ofertele lor. Dar compara tot timpul preturile cu cele ale pieselor noi sa nu ai surprize. Si daca tot vorbim de preturi... eu zic ca ebay e de baza... bafta si arata-ne si noua masina in niste poze.
        sigpic

Comentariu

revin cu poze azi sau maine... si de luna viitoare incep revigorarea la madam :)
          www.helpdani.eu

Comentariu

Hai salut.

Voi incepe un mini proiect pe al meu Pajero ce va contine urmatoarele etape

- resoftare sau chip sau power box pana la 200cp
            - navi+subwoofer+statie
            - schimbat diferential spate (face ca autobuzul)
            - retapitat scaune fata si volan
            - flanse 30mm(asta doar in cazul in care roata nu iese foarte mult in exterior daca nu pun mai mici)
            - scuturi de protectie baie ulei+cutie+diferential spate
            - omologare de la 7 locuri la autoutilitara 5 locuri (daca este posibil)

Si cum nu sunt un cunoscator si toate operatiunile le voi face la un service ales aleatoriu va rog sa ma binecuvantati cu ceva sugestii. Eu vreau ca acest tractoras sa fie cat mai stoc dar "chic" deoarece dupa cum stiti designul la aceasta versiune de Pajero1996-2006 este facut de Pininfarina

pt inceput am achizitionat Subwoofer Mac Audio MPX Box 112 si Amplificator Mac Audio MPX 2500 cost 0,00 RON :)
            www.helpdani.eu

Comentariu

Pai cu cheltuielile ai inceput perfect
              Uite aici cum arata cu flanse de 30mm si roti stock http://forum.club4x4.ro/showthread.p...jero-V60/page3
              sigpic

Comentariu

Postat în original de Tavi D. Vezi post
                Pai cu cheltuielile ai inceput perfect
                Uite aici cum arata cu flanse de 30mm si roti stock http://forum.club4x4.ro/showthread.p...jero-V60/page3
                da foarte frumos :)) vreau si eu

poti sa spui cat au costat flansele si de unde pot cumpara? sa am o iedee? deci eu gume am pirelli M+S deci nu stoc... foarte stoc :) dar super eficiente pe zapada :)

aaaaa si azi am si vb pt piese diferential spate + cheder usa spate + cheder interior usa dreapta, mai putin 2 manere pt stalpii fata (nu am gasit inca) costa cam 700eur.
                Ultima editare de nholban; 04.mai.2012, 01:06.
                www.helpdani.eu

Comentariu

Eu flansele le-am luat din Italia, scrie acolo in topicul meu si firma si site-ul, numai ca nu livreaza decat la ei in tara. Dar uita-te la noi la publicitate ca gasesti sigur, cred ca Gepetto avea intr-o vreme.
                  sigpic

Comentariu

m-am razgandit deocamdata cu flansele dupa ce am citit topicurile dedicate...

si acum ceva poze cu maimuta

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poz? (1).jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	63,8 KB 
ID:	891790 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poz? (2).jpg 
Mărime:	69,5 KB 
ID:	891791 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poz?.JPG 
Mărime:	46,2 KB 
ID:	891792

si ce am achizitionat deja

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poz? (3).jpg 
Mărime:	31,4 KB 
ID:	891793 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poz? (4).jpg 
Mărime:	46,8 KB 
ID:	891794
                    Ultima editare de Astral; 04.mai.2012, 23:41.
                    www.helpdani.eu

Comentariu

Se vinde :(

http://www.autovit.ro/mitsubishi-pajero-C25094523.html

pret 8500euro....
                      www.helpdani.eu

Comentariu

Procesare...
                      X