Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Front ECU

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Front ECU

In tabloul de sigurante din compartimentul motor exista o cutiuta neagra de 80x50x50 mm pe care scrie Front ECu cod piesa MR515657.Stie cineva ce drak face acest ECU?Pentru ca in ultimul timp din ea la un interval de 4-5 secunde se aude un clantzanit asemanator cu cel al unui releu.Mentionez ca nu a infulentat cu nimic mersul motorului sau al instalatiei electrice dar ma roade faptul ca nu stiu pentru ce e pus acolo.Oricum am schimbat azi acest ECU cu unul gasit la dezmembrari la fabuloasa suma de 100 lei si a disparut acel clantzanit.Prea multa informatie despre acest ECU nu am gasit pe net sau nu am cautat eu unde trebuie asa ca orice opinie e binevenita.
    Ultima editare de cristi69; 27.nov.2012, 14:01.
    Gandirea corectă vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.

Re: Front ECU

La Mitsu FRONT ECU se ocupa de gestionarea luminilor (faruri, pozitii, semnalizare) precum si de contrulul stergatoarelor. De obicei se "repara" prin inlocuire. Daca dai o cautare pe Google dupa "Front ECU" gasesti destule opinii despre asta (Pajero nu e singurul model Mitsu care are asa ceva)

LE: am gasit si asta, poate iti e de folos:SWS.pdf
    Ultima editare de teddybear; 27.nov.2012, 14:34.
    It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Procesare...
    X