Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimb de marime la anvelope Mitsubishi Shogun 2005

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Schimb de marime la anvelope Mitsubishi Shogun 2005

Buna ziua.De curand am cumparat un mitsubishi shogun ( pajero) din 2005 si as vrea sa schimb anvelopele dar e o mica problema.
    Anvelopele care sunt pe masina sunt de 285/55 R18 si as vrea sa pun AT pe masina dar in marimea asta nu se gasesc si as vrea sa schimb cu 255/60 R18.Am vizitat anumite site-uri si am facut calcule despre schimbul asta, diferenta nu ar fi mare dar as vrea sa aflu si alte opinii, daca cineva a mai schimbat sau stie daca afecteaza cu ceva noile anvelope.Va multumesc.

Re: Schimb de marime la anveloipe.

Dimensiunea normala la tine ar fi 265/60R18, dar e compatibila cu 255/60R18, asa ca poti pune linistit.
    sigpic

Comentariu

nu stiu daca e normal ce ai zis pt ca pe stalpul masinii e abțibild cu seria ce am postat-o din fabrica, deci e marimea ei originala si multumesc de raspuns.

Comentariu

Pai e ok oricum, daca pe masina scrie 285/55 R18, ca e absolut compatibila cu celelalte doua. Eu am aceeasi masina dar din 2002, si pe stalpul usii am 265/70R16, si folosesc si eu jante pe 18, cauciucuri 265/60R18, care sunt compatibile.
        sigpic

Comentariu

Aha, am inteles! Mulțumesc mult, acum trebuie sa ma apuc sa tocesc cauciucurile care le am sa le pun pe celelalte!!!!
          Ultima editare de Astral; 20.oct.2014, 15:00.

Comentariu

Re: Schimb de marime la anvelope

Aici tema discutiei (vezi titlul !) sunt ANVELOPELE, deci va rog sa respectati acest lucru pentru ca atunci cand un alt coleg va fi interesat de acelasi subiect sa poata gasi ce-l intereseaza si nu o varza !
            Nu va opreste nimeni sa deschideti topicuri noi pentru cu o noua/diferita tema de discutie !

Pentru SCUTURI, v-am creat un topic aici :
            http://forum.club4x4.ro/showthread.p...553#post983553

Va multumesc pentru intelegere !

Comentariu

Re: Schimb de marime la anvelope Mitsubishi Shogun 2005

Scuze ca s-a abatut subiectul de la originea postarii, am sa mut intrebarea dincolo.Multumesc.

Comentariu

Procesare...
              X