Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cutie viteze automata defecta, pajero v60 3,2 did

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Cutie viteze automata defecta, pajero v60 3,2 did

Salut colegi posesori si neposesori de mitsubishi pajero. Am un pajero v60 3,2 did caruia i-a cazut cutia de viteze automata. A mers super bine pana intr-o zi cand nu a vrut sa mai schimbe mai mult de a2a cred...maxim 50km/h. Am facut constatare la un service specializat cu cutia data jos si reparatia cu piese e f costisitoare...nu merita practic. Ma poate ajuta cineva care a mai avut de aface cu o problema asemanatoare cum as putea sa o repar mai ieftin....sau una second?
    Ma mai gandesc si la varianta in care ash da motorul de pe ea si as schimba tot ansamblul motor cutie cu unul pe benzina(gandesc ca nu e scump la achizitie si e si mai puternic in offroad)...poate gasesc alta lovita dr cu mecanica buna....
    Masina imi place f mult dar nu prea am folosit-o la offroad pt ca am un alt pajero mk2 de tavaleala. In configuratia actuala adik diesel si nemodificata de offroad nu imi mai foloseste pt ca a venit un disco3 de iesit in familie...
    Cei care le-au modificat de offroad..ce probleme au intalnit? Sunt rezistente la tavaleala? Sunt mai slabe decat mk2?
    Chiar nu ma pot hotara in ce directie sa o apuc....
    Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Depinde ce vrei sa faci cu masina,cutie automata reparata=bani multi si nu esti sigur ca te tine,iese din discutie reparatul,mai bine iti iei alta folosita gasesti la 3-400 pe net.Pentru offroad parerea mea este buna o masina cit mai simpla ,usor de reparat,si cu motor puternic,in general modelele mai vechi sint mai fiabile,si piese gasesti garla.

uite aici cutie http://olx.ro/oferta/cutie-automata-...tml#6c2233db6a
    Ultima editare de Astral; 27.feb.2015, 17:25.

Comentariu

Re: Ajutor cutie viteze automata defecta

Salut! E de modelul vechi....de mk2. Am sunat de mult la baiat l, mai ales ca e din cta....
      Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Comentariu

Re: Ajutor cutie viteze automata defecta

Rezolvi mai ieftin cu o cutie de viteze second hand, tot automata, e cam 300 euro, depinde de parcul auto unde o gasesti.

Sa o bagi la offroad nu stiu daca merita cu suspensia independenta pe care o ara fata-spate, e destul de incapabila din punctul asta de vedere plus burdufele de planetare care sunt foarte vulnerabile in offroad.
        Ultima editare de toyotoy; 03.mar.2015, 12:57.

Comentariu

Re: Cutie viteze automata defecta, pajero v60 3,2 did

inca mai caut o cutie automata. chiar nunstie nimeni una la un pret decent? pe baietii cu dezmembrari cer mia de euro pe cutii....chiar si peste.

Comentariu

Re: Cutie viteze automata defecta, pajero v60 3,2 did

acum 2 saptamani am dat una cu 400 euro am ramas doar cu reductorul
            vezi ca mare defect nu poti sa ai la ea , modelul acesta nu prea pica ...daca electronica e buna schimbi doar discurile ...
            vezi ce anume defect e in ea se poate repara relativ ieftin ...eu asa fac .

Comentariu

Procesare...
            X