Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Am schimbat tabara ... din nou :)


Radu

Postări Recomandate

Dupa o aventura scurta cu Suzuki Grand Vitara, o dragoste furtunoasa cu Land Rover Defender si aventuri in diverse expeditii cu Toyota Hilux si Land Cruiser ... m-am uitat sa vad ce brand-uri mai tin la tavaleala de camping/expeditie/off road soft/umanitare.

 

Cu putin noroc si cu o suma corecta, va prezint cel mai nou membru al parcarii noastre:

 

Mitsubishi Pajero Mark 4, din 2009 cu 115.000 km pe ceas. 3200 common rail, utilitara, piele inauntru si tot ce se poate pune pe un Pajero. Peste ce avea din fabrica, a primit OME +3 si scuturi ASFIR pe dedesubt. Filtrul de particule este anulat de cei de la Mitsu, fiind masina cuiva de acolo.

 

Momentan ramane asa .. paaaaana clarificam directia urmatoarei expeditii. Cum punem pe hartie tot ce trebuie, probabil o sa adaugam si un troliu si un snorkel cu cap Donaldson :)

 

Pana una alta, el este Snowflake

 

1711819032_2015-02-2713_35.53HDR-1.thumb.jpg.40c9bc879ed1ca08ec1a5502f2690cb9.jpg

I am planning to live forever. So far, so good.

www.tudoroiu.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am schimbat tabara ... din nou :)

 

Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea dar parca prea frumosta pentru "tavaleala" asa cum chiar tu ai spus.

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am schimbat tabara ... din nou :)

 

Cand am vazut anuntul de mai jos, la tine m-am gandit !

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?88463-Vand-Nissan-X-terra-4-0-V6-280-CP-2008-Taxa-platita&p=1007330#post1007330

 

Oricum, felicitari pentru achizitie si asteptam poze de pe unde te va purta ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am schimbat tabara ... din nou :)

 

Multumesc frumos.

 

Stiu X-Terra, am vazut multe in Caucaz - mai ales prin Georgia. Sunt masini bune, dar cam scurte pentru ce am eu nevoie sa execut cu ele.

 

Nu o sa fie tavalita, avem grija de ea, dar o sa vada niste plimbari. La volan se simte ca nu e un SUV de oras, vrea sa vada un deal si-o vale si ea din cand in cand. Nu neaparat din Europa dealurile si vaile de care zic :))

I am planning to live forever. So far, so good.

www.tudoroiu.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am schimbat tabara ... din nou :)

 

Si eu sunt in cautarea unei jucarii de felul asta dar e greu cu utilitarele,mai ales ca am condus 5 ani MK 3-ul cel de 160 de cai.M-am despartit cu greu de ea dar cind ma uitam la instintarea de la fisc cu impozitul ala nesimtit imi venea sa ii dau foc.Oricum sa iti traiasca jucaria si sa te bucuri de ea.Si......totusi cit a fost pretul de achizitie?

Editat de Astral
IMI...ITI...ISI...NU SE SCRIU NICIODATA CU CRATIMA !
Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare