Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lift kit Mitsubishi shogun Mk3

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Lift kit Mitsubishi shogun Mk3

Salutare.Sunt interesat sa cumpar un kit de pt mits-u meu sa o mai ridic putin,masina e un Shogun din 2005 iar daca este cineva care a montat un astfel de kit sau stie ceva kit-uri si la ce pret va rog postati sau trimiteti mesaj.
    Va mai rog sa impartasiti motivele pro si contra pt un asemenea kit,daca ar afecta cu ceva sau nu si era sa uit...am gasit aici in uk un kit la vre-o 600Ł (4 arcuri si 4 telescoape) ironman si au zis ca se poate inalta pana la 5",ar veni vre-o 12 cm.
    Daca este cineva care si cum sta treaba cu ridicarea din suspensie va rog sa postati si va multumesc!!!

Am uitat sa mentionez ca e modelul Lwb cu motor de 3.2 diesel!!!
    Ultima editare de Tavi D.; 16.sep.2015, 18:00.

Re: Lift kit Mitsubishi shogun Mk3

salutare,

eu am pe masina un asemenea kit de la Ironman. utilajul meu ii din 2002, 3.2 DID LWB, in concluzie ii cam la fel cu al tau.

o mica corectie trebe sa fac lift-ul este de 4-5 cm comparat cu suspensia standard care si ea trebuie sa fie si ea in mintile ei, sub nicio forma 12 cm.

pareri:

- pro: masina a devenit mai manevrabila, liftul real la mine a fost de 8 cm pt ca arcurile vechi erau praf plus ca amortizoarele de pe partea dreapta la mine erau curse. In prima luna masina a fost un pic mai rigida dar in timp s-a mai asezat, iar acum ii chiar ok. Ce nu mi-a zis nimeni si a trebuit sa aflu pe propia-mi piele a fost ca in momentul in care montezi un asemenea kit trebuie sa schimbi si bucsile ( teoretic ar fi trebuit schimbate cu mult timp inainte de fostul propietar ) orice bucsa crapata sau care nu e in mintile ei iti va da patai de cap. Dupa ce am montat chitul si am schimbat toate bucsile posibile am facut geometria de la 3 ori ca sa o scot in parametrii pana cand s-a mai asezat masina. Una peste alta kitul ii ok.
    ridicand masina iti va da posibilitatea sa montezi pe viitor niste roti mai mari.

- contra: intra in contact personal cu vreun user de pe aici care a mai facut asa ceva si sa discuti cu el in detaliu, pt ca vei pierde timp. ce trebuie sa mai stii este ca geometria iti va da ceva batai de cap.

daca mai este vreun coleg care vrea sa mai adauge sau sa ma corecteze ceva vis-a-vis de chestia asta ...

Comentariu

Multumesc de raspuns dar inca o intrebare daca ai zis ca trebuie schmbate si bucsele,i-mi poti spune la ce pret le-as putea gasi sau vre-un site unde le pot gasi sa fac o mica comparatie cu cele de aici?!Multumesc!!!

Comentariu

informatii despre articulatiile masinii poti gasi pe net la o simpla cautare pe google sau la orice magazin de piese auto daca le vei da seria de sasiu

Comentariu

Uupdate la lifting kit!!!Am cumparat si montat acum trei saptamani suspensiile luate de la iron man.Cei de la care am cumparat mi-au zis ca maximum pt modelul meu e de pana la 45mm din cauza suspensiilor independente dar si atat a ridicat-o destul de mult si bineanteles i-am facut si proba....am mers pe anumite drumuri pe stiam ca agata dedesubt si acum nu mai am nici o problema!!!Duminica mergem intr-un loc anume de 4x4 pt ca aci in uk nu esti ca in ro sa te plimbi de capu tau peste tot si le mai probez si acolo.Cat despre comportamentul masinii s-a schimbat considerabil,este mai stabila sau cel putin asa da impresia in schimb scutura putin mai tare goala dar asta nu ma deranjeaza!!!In rest toate sunt ok nu am intampinat probleme inca din cauza lor!!!

Comentariu

Niste poze cu masina se poate? Vrem dovezi...
            sigpic

Comentariu

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20151029_140913.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	1,30 MB 
ID:	981793
              Buna.Scuze de intarziere si scuze ca doar poza asta am reusit sa o pun restu sunt prea mari si nu le pot uploada.Nu stiu daca se vede ceva din poza asta,se vede doar un pic din telescop.
              In rest ce pot sa zic......pana in prezent e ok totul,nu zgomote pe la suspensie,bucse sau alte minuni!!!Daca voi reusi cumva sa le reduc marimea la restul pozelor am sa le postez si pe restu!!!

Comentariu

Procesare...
              X