Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lipsa curent in plafoniere inchidere si casetofon

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Lipsa curent in plafoniere inchidere si casetofon

Salut. Sunt un posesor neasteptat de Mitsubishi pini (3 usi 2.0 gdi) si am intampinat o problema: dupa schimbarea unui bec de frana dreapta spate, respectiv am ramas fara curent pe plafoniere si jumatate de consola centrala respectiv casetofonul si display-ul cu cristale lichide, Cand am incercat sa inchid nu mai mergea nici inchiderea centralizata. Am gasit panoul de sigurante sub capota (mai este si in alta parte prin interior? cumva) dar vad ca sigurantele pt casetofon si plafoniera au un soi de rama care impiedica scoaterea lor... v-ati lovit de situatii asemanatoare? Cum ati rezolvat, cum ati scos rama de plastic din jurul sigurantelor ... multumesc...

Salut. Ai sigurante în partea stanga sub butoanele de proiectoare și reglaj far. Unde ai acel mic suport ce se deschide. Il scoți în exterior și in spate o sa găsești siguranțe. Ai și o bucata de plastic ce se scoate și ai acces la siguranțe.

Comentariu

Multumesc pentru promptitudine.. voi cauta si in interior..

Comentariu

Revin cu rezolvare... nu, nu a fost din interior, unde locasul este destul de greu accesibil; problema a fost din blocul de sigurante de la motor, unde doua sigurante sunt inconjurate de o rama de culoare galbena. Acea rama se scoate prin tragere in sus (ma trec toate apele cand lucrez, prin tragere/smulgere, cu plastice coapte si rascoapte in ani de zile) in fine, era arsa siguranta de plafomiera, care interesant era responsabila si de inchiderea centralizata... Asta a fost ... poate mai foloseste cuiva... numai bine si multumesc.

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection