Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

inaltare mitsubishi pinin

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• inaltare mitsubishi pinin

salutare tuturor!
    de curand am intrat in posesia unui pinin de anglia fabricatie 2001
    motor 1.8 benzina 118 bhp
    cutie automata
    model 3 usi
    cauciucuri 215/60/16
    in prima faza vreau doar sa-l ridic putin
    a inaltat cineva asa ceva?
    mi-a zis cineva ca pe fata se inalta din barile de torsiune
    ce cauciucuri pot sa-i pun dupa o prima inaltare?
    astept pareri si raspunsuri si eventual costuri

Re: inaltare mitsubishi pinin

Faina masinutza si destul de buna in offroad...bine soft.
    sunt si eu curios daca se poate inalta din bare pt ca si eu am vrut sa incalt pininutzu, dar nu intra gume mai mari, in special in fata. Si din pacate suntem foarte putini cu masinute d'astea si nu prea gasesti mare lucru pt ele. Eu mi-am cautat jante sa pun ceva gume at sau mt pe ele dar nimic...sau f f scumpe si nu merita.
    Daca reusesti ceva spune-ne si noua.

Bafta si sa ai parte de iesiri minunate in natura.

Comentariu

uite aici gasiti o treaba facuta de un grec: http://www.m1911.org/pinin.htm
      am vorbit si eu pt a mea cu cineva, dar se pare ca nu e asa simplu, exista riscul sa se smulga planetara, si in Romania nu cred ca a modificat cineva un Pinin. daca nu ramaneti pe burta cu Pininul, si mai aveti si gume bune, treceti prin/peste orice.
      eu m-am decis sa o vand pe a mea si sa-mi cumpar ceva mai mare.
      succes la modificari!

Comentariu

chiar nu a inaltat nimeni un pinin
        nu ma intereseaza sa-l ridic foarte mult
        cauciucuri chiar nu merg mai mari?

Comentariu

eu zic ca merg si o idee mai mari...din pacata nu am gasit sa-mi cumpar jante second pt pinin. Am vrut sa tin astea originale din alu pt cauciucuri de sosea si sa-mi iau alte jante de tabla, de orice si sa pun ceva cauciucuri de offroad. Ce jante am incercat si merg exact pe pinin sunt cele de pe hyundai tucson...asta de pe care am incercat avea cauciucuri 235/60/16 deci mult mai late decat alea originale si merg perfect, dar din pacate nici jante de tucson nu gasesti pe toate gardurile. Nu stiu daca se potrivesc de pe suzuki vitarra, ca deastea mai gasesti si dezmembrate si din anglia la preturi rezonabile. Daca ar merge de pe o vitara jante pe 15 atunci cred ca ar fi super cu niste gume 205/75(80)/15 si deastea gasesti resapate MT super tari..adica te-ai putea baga la niste noroaie :)...daca mai aflati ceva...keep in touch
          Sarbatori fericite si drifturi faine pe omat(zapada) :)

Comentariu

pai 235/60/16 e cam echivalentul lui 215/65/16
            eu vreau sa-l inalt
            am aruncat o privire pe http://www.m1911.org/pinin.htm si cred ca ar merge 215/75/16 dupa o inaltare de 3 cm

Comentariu

Daca vrei o inaltare de calitate din suspensie (arcuri, telescoape) +5cm, construite special pentru masina ta, cu garantie 3 ani si reparabile pe viata (in sensul ca telescoapele nu va trebui sa le schimbi niciodata, se vor repara) ia legatura cu Delfino din Timisoara, service AWAK4x4, sunt deja colegi de pe forum care au ridicat masina la el, iar eu am vazut live asa o lucrare, si ti-o recomand din toata inima. Eu sunt un client al lui si am si eu in planuri de viitor o inaltare la Pajero meu.
              Asta daca vrei ceva profi.
              Daca esti interesat de o oferta scrie un mail aici: info@awak4x4.com unde sa specifici eventual , dar nu obligatoriu, ca ai fost sfatuit de Tavi sa-i scrii.
              Bafta!
              sigpic

Comentariu

Salutare! o intrebare? asta e 4x4 full time sau mergi cu spatele si cuplezi fata la nevoie? Foarta faina masina, felicitari!
                Toyota LC KZJ 90
                Toyota LC LJ 73
                Fiat Stilo 1.6 16v

Comentariu

Nu e 4x4 permanent, are exact reductor ca si pe Pajero mare, adica maneta cu 2H, 4H, 4HLC si 4HLLC, din pct asta de vedere e peste celelalte suv-uri...ca doar tre' sa mi-l laud nu??? :)

Comentariu

Postat în original de mimi Vezi post
                    Nu e 4x4 permanent, are exact reductor ca si pe Pajero mare, adica maneta cu 2H, 4H, 4HLC si 4HLLC, ??? :)
                    Avand diff central nu e 4x4 permanent ??
                    ~ Silence is a gift ~
                    ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

Nu.

Daca are pe maneta 2H, inseamna ca are si tractiune spate.
                      OMU'e inainte de toate!

Comentariu

asa e...are 2H adica tractiune spate, 4h-tractiune fata spate, 4hlc-tractiune fata spate la mare cu diff central blocat si 4LLC-tractiune fata spate la mic cu diff central blocat.

Comentariu

Suficient off-topic, nu credeti ?
                          Aici vorba de INALTAREA masinii, nu de altceva !!!

Regulament

Comentariu

am facut cateva iesiri la munte si sunt destul de multumit de masina in afara de faptul ca este prea joasa (putin mai inalta decat un logan)
                            am masurat garda la sol si are pe undeva la 16-17 cm
                            chiar nu a inaltat nimeni un pinin?
                            si inca o intrebare:
                            ce inseamna diferential central blocabil si atunci cand il cuplez cu ce viteza pot merge?
                            o alta problema destul de mare dupa parerea mea este puterea motorului
                            masina are 1250 kg si motor 1.8 benzina 118 cp
                            am cutie automata si atunci cand incep sa urc o panda destul de dificila pur si simplu nu se tureaza motorul mai mult de 2200 ture (selectat pe greu viteza 1) sau daca raman in noroi intepenit si incerc sa turez motorul aceasi problema face nu se tureaza la turatii foarte mari (patineaza toate rotile)

Comentariu

Postat în original de Kamena Vezi post
                              ...............
                              si inca o intrebare:
                              ce inseamna diferential central blocabil si atunci cand il cuplez cu ce viteza pot merge?
                              .....................
                              Raspunsul la intrebarea asta il gasesti aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...ential-central

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-sau-nu-cuplat

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...il-si-blocant-!

Regulament

Comentariu

Procesare...
                              X