Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Aripi fata


Csl

Postări Recomandate

Mi am luat de curand un mitsubishi pajero pinin si am inceput sa lucrez la sasiu si caroserie ca am problema cu rugina.

Problema e ca am la aripi pe interior o gramada de rugina si nu as vrea sa inlocuiesc tabla.

Am cautat la magazin si am gasit aripi noi doar pe original la 900lei bucata ce mi se pare exagerat de mult...

Stiti de unde as putea comanda niste aripi afetermarket mai ieftine sau sh in stare buna fara rugina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aripi fata

 

E posibil sa gasesti ceva chinezesc cu tabla mai subtire, mai prost tratata contra ruginei, cu o mica nepotriveala la montaj, dar ieftine asa cum iti doresti....Ca vei regreta ulterior ca ai cheltuit banii pe prostii si nu ti-ai luat OEM, nu mai conteaza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nici nu am innebunit sa dau 900lei.

nici taicamiu la mercedes pe original cu tabla groasa tratata nu costa mai mult de 400 aripa...

si tabla netratata, de parca astea originale ar fi tratate la cata rugina am gasit la aripi si sasiu... nu am vazut masina mai ruginite ca astea dedesupt de cand is eu...

 

Am o nelamurire...

Pinin sau shogun e aceeasi masina?

Gasesc aripi pe shogun dar nu s la fel desi in descriere scriepinin/shogun...

Singura diferenta PE care o vad is bandourile la ele...

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Aripi fata

 

Salutare,

Am nevoie de niste aripi pe fata la un Mitsubishi Pajero Pinin din '99 care sa fie in stare buna, adica fara rugina daca se poate. Nu reusesc sa dau de nici un schrott care sa aibe asa ceva. Imi revopsesc masina si cele de pe masina sunt destul de distruse pe interior, desi pe exterior nu se vdea nimic.

Daca are cineva un pont, un sfat, sau chiar aripile, v-as fi recunoscator.

In cazul in care are cineva piesele sunt bucuros sa le cumpar.

Mersi si o zi buna in continuare,

Vlad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aripi fata

 

Dumnezeule Mare...

Nu am crezut niciodata ca va fi asa de greu... am platit 875 de lei pe bucata la un tip din Craiova parca. Numarul lui de telefon e 0756 270 849, in caz ca mai e cineva interesat si vrea sa isi cumpere asa ceva. Nu mai stiu cum ii spue magazinului, dar la el am gasit cel mai bun pret.

Daca va ganditi sa va cumparati de la un schrott... va doresc tot norocul din lume. In primul rand trebuie sa gasiti aripile, dupa care sa fie intr-o stare acceptabila ar fi un miracol. Cat despre piese aftermarket... da, vezi sa nu. Daca gaseste careva aripi dinastea ii pup picoarele. Niciunde nu am reusit sa gesesc si nici nu cred ca exista asa ceva, nici chinezii nu cred ca fac asa ceva.

Am ajuns sa cumpar aripile noi pentru ca nu vreau dupa un an sa imi reapara rugina si cei de la paint shop mi-au spus ca pot repara aripile dar ei nu dau nici o garantie ca nu imi reapare, asa CA CAM asta e...

Ce e scris cu litere mari e cam ce imi vine sa fac pe ele de aripi, ca m-au rupt de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare