Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Proaspat posesor de Pajero sport 2.8TD

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Proaspat posesor de Pajero sport 2.8TD

poze:
    Fișiere atașate
    Ultima editare de aerozone; 03.feb.2015, 16:39.
    Pajero sport 2.8TD

Comentariu

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image (4).jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	1,86 MB 
ID:	980454

Poza cu noile incaltari Silverstone MT Sport 31x10.5R15.
      Ultima editare de aerozone; 20.oct.2015, 18:00.
      Pajero sport 2.8TD

Comentariu

Postat în original de aerozone Vezi post
        Salut,
        Ma gandesc sa va intreb pe cei care aveti 2.8 TD si automat cum se misca la drum lung. Am facut de curand ceva mai multi km pe autostrada si mi se pare ca nu prea face fata. Viteza maxima testata pe o scurta perioada de timp 130 km/h dar si la 100 km/h mi se pare ca se cam chinuie. O alta intrebare e pentru cutia de viteze, in penultima treapta de viteze cea cu care merge mai toata ziua, cred ca a 3 a, trage mult mai prost decat in ultima care o schimba la peste 80 km/h si unde cuplul transmis la roata mi se pare semnificativ mai mare desi eu cred ca trebuie sa fie tocmai invers. Sa aiba ceva probleme la acea treapta, discuri ceva mai uzate, tinand cont ca e cea mai folosita?
        Intreb ca imi cam face cu ochiul un pajero sport 3.0 V6 manual si parerea voastra va conta in luarea unei decizii.
        Multumesc pentru raspunsuri!
        Am depistat intrun tarziu ce avea de era fara vlaga. Turbina nu mai era in mintile ei, nu consuma ulei nu avea nici jocuri doar ca inainte sa ajunga la mine a avut in locul filtrului de aer original unul de tip K&N sport. Tampenia aia a lasat sa treaca praf sau poate chiar nisip care a modificat din palele turbinei, si mai facea presiune cand vroia ea, doar la turatie mare la mersul in gol. Am postat asta in ideea ca poate mai are cineva problema asta. Acum cu turbina reparata merge mult mai bine.
        Pajero sport 2.8TD

Comentariu

Salutare,
          de curand am fost la RAR sa-i fac ITP Pajeroului si domnu inginer nu gaseste seria 4M40T 1998. Degeaba am incercat sa-i explic domnului ca e posibil ca acesta sa fie tipul de motor. Masina este pe BG. Mai este vreun coleg care a mai avut asa probleme si cum se poate rezolva. Pe motor scrie din turnare 4m40 iar pe placuta nu este nicio serie.
          Multumesc!
          Pajero sport 2.8TD

Comentariu

Procesare...
          X