Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cum se poate?


Vizitator branzei sorin

Postări Recomandate

Vizitator branzei sorin
Am vazut aici pe forum niste tipi care mergeau cu Patrolul si cu alte masini pe doua roti;Cum se poate? Care dintre domniile voastre stiti,va rog luminati-ma.Ca sa fi-u m-ai explicit nu ma intereseaza partea de echilibru ,viteza, inertie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nanuk

vb cu supunere si umilinta :

 

masinile cu centru de greutate sus (cum ar fi de ex patroalele) si care nu au ESP (sau este decuplat) au tendinta de a se rasturna la manevre gen testul elanului (evitare brusca stanga sau dreapta si revenire).arta este sa o prinzi la timp si sa o pui pe 2 roti.nu vreau sa stiu cate masini au ascutit baietii aia pana le-a iesit (eventual si dupa aceea).dar este spectaculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator branzei sorin
Deocamdata una bucata dacia double cab 4x4 diesel.In viitorul apropiat (1-2 ani) sper ,una bucata nissan patrol nou (sa dea Domnu").Doresc sa va atentionez pe domniile voastre ca nu am de gind sa merg pe doua roti cu el :ha: ,dar cum mama saraciei reusesc sa mearga pe doua roti fara ca rotile de sus sa se invirta ,asta e marea mea dilema tehnica,cu diferential blocat se invart amandoua,cu LSD nu stiu daca se poate.Oricum cu dacia mea asa cum este ,c'est ne pas posiblle.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo Dacie. In 91 cand am luat eu permisul s-a introdus ca piloti de raliu trebuie sa aiba permis de conducere , asa am prins ca in seria mea de examen au picat vreo 3 piloti de la raliu unul de gagiu mare cu Dacie 1310 a facut slalomu intre jaloane pe 2 roti sa vezi politistu ce ochi o cascat dar si ceilalti. Pe urma am aflat ca pentru ei era oricum numai o formalitate examenul

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator branzei sorin
Cu dacia mea sau cu alta masina nemodificata ,eu cred ca nu se poate ,in momentul in care o roata e sus nu mai ai tractiune,ori gresesc cumva?Marea dilema este cum de reusesc sa mearga pe doua roti ,iar cele de sus sa nu se invarta?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re:

 

vb cu supunere si umilinta :

 

masinile cu centru de greutate sus (cum ar fi de ex patroalele) si care nu au ESP (sau este decuplat) au tendinta de a se rasturna la manevre gen testul elanului (evitare brusca stanga sau dreapta si revenire).arta este sa o prinzi la timp si sa o pui pe 2 roti.nu vreau sa stiu cate masini au ascutit baietii aia pana le-a iesit (eventual si dupa aceea).dar este spectaculos.

 

Uite un tip hotarat:

PS: Pe capota scrie "Al Hamadi" .. adica "Mohammed-ul" :grin:

 

Uita-te la minutul 2:42 daca vrei sa vezi "ascutelile" de care vorbeai.. :ha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7_XpObaKeOw

Inainte ocoleam gropile 10 km, acum ocolesc 10 km ca s-ajung la gropi. - EU ©Copyright 2007 :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare