Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Galerii de admisie si evacuare din inox

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Galerii de admisie si evacuare din inox

O varianta aproape de final. Partea finala a esapamentului trebuie finalizata dupa ce pun caroseria.

Nu intrebati ce reprezinta segmentul din mijloc, teoretic e un segment ce va fi inlocuit cu altceva, poate!

Comentariu

Tamponul central de pe grinda dubla va fi o adevarata placere la montare/demontare cu caroseria pe sasiu ...
      ... sa fim corecti pana la capat !
      Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Da asa este! dar nu-i chiar o tragedie considerand totusi ca nu se umbla foarte des la ele, iar cat lucrezi se baga o tija/surub cu diamentrul mai mic care se scoate usor.

Comentariu

... cum zici tu , asa sa fie ... eu sunt scarbit de stuatiile ce implica Citroen ... etc... am ramas asa mai reticent la ingramadeala ...
          Ultima editare de cos; 15.mar.2017, 10:36.
          ... sa fim corecti pana la capat !
          Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Postat în original de avolocaru Vezi post
            Daca tot nu se apleaca nimeni sa-mi dea o ruleta, am dat inainte si asta a iesit pana acum:
            Ai avut ceva de munca pe curbele alea, au iesit frumos
            '02 WG CRD - EGR delete
            '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

Multumesc! cel mai greu este sa decizi traseul, astfel incat sa nu se intersecteze cu piesele in miscare. Am scos arcurile ca sa las sasiul pe punte si sa fiu sigur ca nu atinge pe nicaieri. In rest, nu sunt cele mai frumoase suduri dar esta e, nu e de vanzare. :)

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection