Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cunoaste cineva acest Nissan Patrol?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Cunoaste cineva acest Nissan Patrol?

Dragi forumisti,

Din dorinta de a iesi in teren cu o masina cat de cat pregatita si care sa se incadreze intr-un buget cam de criza am gasit Nissan -ul Patrol B 18 EWI la 3500 Euro (negociati)

Motrul este 3,3 TD ( nu stiu cat de fiabil este, cel de pe masina a fost schimbat cu unul identic ca cel original, dar nu a fost facuta omologarea)

Inaltata cativa centimetrii ( sudurile urechilor de la barile Panhard arata tare ciudat - putzin ruginite)

Anvelope pe 33

Interior murdar si se aud pocnituri cand brachezi rotile pe loc.

ITP expirat, motor / anvelope neomologate si proprietarul de profesie intermediar de masini ... cel care o vinde nu este si proprietarul de drept ... cine stie cat l-o costa sa-si plateasca impozitele sa-mi dea si mie fiscalul daca l-oi mai gasi ...

Cu toate ca are multe minusuri ma tenteaza rau masina si dupa ce m-am dat cu ea o tura ... deja ma imaginez cu ea pe coclauri ...

E posibil s-o cunoasteti sau chiar sa fi fost candva stapanii ei ... asa ca va rog mult

Daca stiti puncte unde sa fiu atent la aceast tip de masina in general va rog mult sa ma atentionati

MULTUMESC !
    "Fiecare individ promovează ierarhic până la nivelul la care devine incapabil.
    Cu timpul toate posturile sunt ocupate de persoane incapabile.
    Munca este făcută de acei indivizi care nu au ajuns încă la nivelul incapacităţii lor"

Re: Cunoaste cineva acest Nissan Patrol?

Masina ca si model este ok. Merge bine in teren.
    Singura problema pe care o vad eu: lamurirea aspectelor "financiare": impozitul pe anii trecuti...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Este un Patrol model 160 cu faruri parate, motorul 3.2TD (SD33T) e foarte fiabil chiulasa fonta garnitura din tabla fara electronica, acest model nu are bare Panhard suspensia lui e pe arcuri lamelare. Asa cum a punctat si Yountz trebuie lamurit cu impozitele personal daca as putea sa o iau as inscri-o pe BG impozitul e foarte mare in jur de 2000 RON din ce am auzit la care se mai adauga si asigurare samd.
      Ca masina de dat pe coclauri sigur nu te va dezamagi, acolo e in larul ei cu un set de roti pe noroi profil Simex iti va da satisfactii iti spun din proprie experienta ca tocmai m-am dat cu un model asemanator.
      Patroll

Comentariu

Eu sincer gasesc exagerat de mare pretul, modelul asta am luat si la 1000 eur in stare buna, daca cauti pe mobile sub 2000 gasest cel putin 10 buc Si mai mult de 400 nu te costa sa-l aduci acasa
        La pretul asta daca nu te incomodeaza volanul pe dreapta poti sa-ti iei un Y60 in stare buna sa-l aduci in Romania si sa-l mai si inmatriculezi pe BG
        De altfel este o masina excelenta a fost primul meu Patrol acest model
        0747967945
        kiss.zoltan@offroadmania.ro
        Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Comentariu

Ia sa vedemretul mult prea mare eventual 2000 euro.
          -Motorul montat pe masina daca are acelasi cod motor
          ca si cel din actele masini atunci se face un schimb de
          motor care costa in jur de 100 ron.
          Atentie daca motorul are alt
          cod motor decat cel trecut in acte atunci schimbul v-a
          costa 1700 ron.
          -Acest tip de motor SD33T , 110 CP , chiuloasa din fonta
          nu din aluminiu,fara senzori fara electronica simpla foarte,
          foarte fiabila mai bine zis indestructibila.
          -Pe la tablarie tote au rugina si probleme de rezolvat.
          -Impozitul anual = - peste 3.001 cmc: 120 lei/ 200 cmc.
          -Altfel acest tip de Nissan Patrol K160 este super OK.

-Pana la urma este decizia ta bafta.

Comentariu

Va multumesc mult la toti cei care ati postat pentru sfaturi si afirmatii ...

Sunt 100% indragostit de acest tip de masina si dupa ce am condus-o numai la ea ma gandesc ...
            "Fiecare individ promovează ierarhic până la nivelul la care devine incapabil.
            Cu timpul toate posturile sunt ocupate de persoane incapabile.
            Munca este făcută de acei indivizi care nu au ajuns încă la nivelul incapacităţii lor"

Comentariu

Vroiam sa deschid alt topic cu acelas nume, dar m-am decis ca e inutil.

Cunoste cineva unul dintr aceste 2 Y60-uri?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	n1.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	101,2 KB 
ID:	898504 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	n2.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	95,4 KB 
ID:	898505

Multumesc anticipat!
              Ultima editare de Astral; 13.iul.2012, 22:19.
              Nemo me impune lacessit !

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection