Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari (valabil ptr toate sectiunile de la Nissan)

Adună
Acest topic este închis
X
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari (valabil ptr toate sectiunile de la Nissan)

Ptr ca deja sunt multe pagini v-as popune sa structuram topicurile pe subsectiuni dupa cum urmeaza:

Patrol oldies (modele vechi)
    Patrol 160-260 Y160
    Patrol Y60
    Patrol Y61

Terrano (all)

Suvuri si Autoutilitare (Xtrail, Pathfinder, Navara)

sau altfel:

Mecanica (probleme generale)
    Electrica (probleme generale)
    Utilizatori (prezentare masini)
    Prototip (prezentare numai masini modificate ptr offroad)

Ce ziceti?
    Ultima editare de Yonutz; 30.ian.2011, 11:56.
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Re: Propunere organizare sectiune:

Ar fi super!
    Ar fi simplu si pentru cei care sunt noi si pentru cei care cauta o anumita problema pt un anumit tip de masina!
    Ar avea si moderatorii o munca mai usoara!
    Am putea vota pentru asta!
    Conti
    Y60 LWB

Comentariu

Postat în original de tudor25 Vezi post
      Ar fi super!
      Ar fi simplu si pentru cei care sunt noi si pentru cei care cauta o anumita problema pt un anumit tip de masina!
      Ar avea si moderatorii o munca mai usoara!
      Am putea vota pentru asta!
      Cemai potrivit cred ca este pe modele.

Comentariu

personal as fi mai fericit cu un moderator care sa stie ce e aia NISSAN

propun pe nissan4x4 si cos, oameni care sunt zilnic pe forum si au cunostinte avansate despre nissan

Comentariu

Salut,
          Buna idee.
          Eu sunt pentru impartirea pe modele.
          Si eu il sustin tot pe Luigi ca moderator.
          Ms
          Florin
          "Imaginaţia este mai importantă decât cunoaşterea. Cunoaşterea este limitată. Imaginaţia înconjură lumea" – Albert Einstein

Comentariu

Pana mai ieri nu era nimeni moderator aici. Daca vrea nea luigi ( care a renuntat) sau altul ar fi bine. Propunerea mea era sa ordonam putin topicurile sa gasim mai usor ce cautam.

Comentariu

De data asta il sustin pe Yonutz ,are dreptate.... nu trebuie sa fii guru in Nissan sa fiii moderator.

Moderatorul nu este seful sectiunii, cel mai mare, cel mai tare,are mereu dreptate...nici pe departe.Trebuie sa aiba grija ca discutiile sa se poarte civilizat.Este un forum, fiecare are dreptul la parerea personala, problema lui daca accepta sau nu sa fie combatut.....
              Mai trebuie sa aiba si timp sa se ocupe, si sa si vrea.
              eu unul prefer un moderator din umbra care nu se bage in discutii....
              Luigi si Cos oricum dau sfaturi super pertinente, nu trebuie sa fie si moderatori pentru asta...

CIt despre organizarea pe modele, sunt perfect deacord,este mult mai practic.
              Ar fi mult mai usor de gasit ce ai nevoie.....prezentarea si chestiile generale sa ramina la comun,tot posesorul de 4x4 sau nu,poate fi interesat de o prezentare de nissan, indiferent de marca sau model....mecanica la fel,sunt probleme care pot aparea la orice model...
              Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
              Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
                Pana mai ieri nu era nimeni moderator aici.
                Ca moderator banuiesc ca trebuie sa ai fii prezent zilnic pe forum.
                Apropo de kato, el stie ca este moderator? Vad ca ultima data a fost pe forum acum 3 zile.

Comentariu

Imi permit si eu o opinie cu privire la organizarea sectiunii :

- Prezentarea masinilor pe care le folosesc userii

*Oldies

*K160 - K260
                  *Y60
                  *Y61
                  *SUV (Terrano, Pathfinder, X-trail)
                  *Pick-up (D21, Navarra)

- Mecanica

- Electrica

Cred ca cei care construiesc prototipurile cu piese de Nissan vor dori sa ne impresioneze cu munca lor in rubrica deja creata, la "Modificari".

Oricum, ideea este mai mult decat binevenita, indiferent de cum ar fi impartita sectiunea.

Comentariu

Postat în original de oldcarsmaniac Vezi post
                    Imi permit si eu o opinie cu privire la organizarea sectiunii :

- Prezentarea masinilor pe care le folosesc userii

*Oldies
                    *K160 - K260
                    *Y60
                    *Y61
                    *SUV (Terrano, Pathfinder, X-trail)
                    *Pick-up (D21, Navarra)

- Mecanica
                    - Electrica

Cred ca cei care construiesc prototipurile cu piese de Nissan vor dori sa ne impresioneze cu munca lor in rubrica deja creata, la "Modificari".

Oricum, ideea este mai mult decat binevenita, indiferent de cum ar fi impartita sectiunea.
                    Rubricile de mecanica si electrica nu-si mai au rostul,ele existand deja pe forum ...ca si rubrica de modificari.

Comentariu

Alex, sunt nevoit sa-ti dau dreptate! Scuze!

Comentariu

bravo @Ionutz pentru aceasta organizare pe sectiunea NISSAN

Comentariu

Si eu consider ca e mult mai bine pe modele ! De exemplu eu ca simplu user sunt f interesat de topicurile de y61 , pentru ca asemenea masina posed . Ma intereseaza si celelalte modele dar in mai mica masura .
                          B.B.B. -BIG BAD BUG!
                          T44

Comentariu

Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari

Eu am schimbat titlul topicului din "Separare sectiune pe marci Nissan" (lucru deja intamplat) in "Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari".

In cateva zile o sa fac ordine pe aici (e mult de lucru dar rezolvam). Va ma exista o rubrica se va numi "Nissan- diverse" unde vom pune "versusuri", discutii generale care nu privesc un tip anume de masina Nissan ci se adreseaza partial sau total la intreaga Gama Nissan.

Rugaminti ca sa nu alimentam haosul (au fost 35 de pagini ...):
                            -cautam in rubrica adecvata inainte sa postam ceva (sunt topicuri acolo destule in care poate s-a vb. de subiectul pe care vrem sa-l deschidem)
                            -postam in rubrica adecvata modelului
                            -cand postam sa incepem titlul cu tipul tipul de nissan despre care cerem sau oferim informatie. Acest titlu sa fie cat mai explicit, nu de ex "Alegere roti nissan" ci "Y61 - alegere anvelope" sau altfel "motor nissan stricat, please help!!!" ci "Y60 - probleme motor".
                            In felul asta o sa vedeti ca ne va fi foarte usor sa navigam, sa comunicam, sa asimilam informatie ...samd.

Acest post se adreseaza celor vechi care stiu mersul pe forum. Celor mai noi (care ar putea gresi postand ca inainte) o sa le modificam titlurile topicurilor si le vom muta in rubrica adecvata.

Sunteti de acord?

Comentariu

Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari

Credeti ca ar fi util cate un topic sticky gen "Registrul Y60" (exemplu), in care fiecare posesor sa prezinte o fotografie cu acaretul si sa spuna cateva cuvinte despre el? Stict atat!

Ceva gen :

1. Numele proprietarului (sau nickname-ul)
                              2. Modelul autovehiculului
                              3. Modificarile aduse
                              4. Locatia
                              5. Doua fotografii

Ma gandesc ca in acest fel se evita postarile gen : "misto masina", "faine roti", "s-o stapanesti sanatos", etc.

Ar fi ceva de genul asta :

• Forum
                              • Masinile noastre sau ca si ale noastre
                              • Nissan
                              • Patrol Y60
                              • Registru Y60

Ca urmare a acestui fapt, restul topicurilor de la sub-sectiunea respectiva (in cazul nostru Y60), ar fi numai de natura tehnica (probleme intalnite si rezolvarea lor sau modificarea si accesorizarea masinilor respective) si nu s-ar mai intercala cu posturile de prezentare care contin in general mai multe urari de bine decat informatie pura asupra masinii prezentate.

P.S. offtopic : spor la treaba, ca e multa de facut!

Comentariu

Procesare...
                              X