Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Inmatriculare Nissan Patrol ca autoutilitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Inmatriculare Nissan Patrol ca si autoutilitara

Postat în original de Astral Vezi post
    Care ar fi taxele alea care cresc, in afara de rovigneta....?
    Doar asigurarea mai creste.
    Oricum merita modificare in utilitara. Diferenta de impozit este mult mai mare decat diferenta de asigurare.

Comentariu

Asigurarea nu e "taxa" !

"Taxe" sunt alea pe care ti le ia statul si nu-ti da nimic in schimb.....

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
        Asigurarea nu e "taxa" !

"Taxe" sunt alea pe care ti le ia statul si nu-ti da nimic in schimb.....
        Ba-ti da, din pacate, in fiecare zi...! Macar de te-ar lasa in pace!
        Hyundai SF 2007

Comentariu

A mai inmatriculat cineva recent Patrol ca si autoutilitara ?

Al meu este autoutilitara in actele de Irlanda dar nu are perete despartitor....aici nu e nevoie de acel perete!
          Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*
          "A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire."

Comentariu

Am inmatriculat eu un Patrol acum o luna; la RAR-ul din Timisoara este nevoie de peretele despartitor.
            Madi - 0768 295 083 - Piese Nissan Patrol Y60 & Accesorii Offroad -

Comentariu

Postat în original de MAD MADI Vezi post
              Am inmatriculat eu un Patrol acum o luna; la RAR-ul din Timisoara este nevoie de peretele despartitor.
              Te rog sa postezi o poza cu peretele despartitor sa vad cum este facut sau cum ar trebui sa fie fizic acolo montat.

Multumesc

Comentariu

Din pacate nu am poze...si masina s-a vandut.
                Madi - 0768 295 083 - Piese Nissan Patrol Y60 & Accesorii Offroad -

Comentariu

Postat în original de 4L Limited Vezi post
                  A mai inmatriculat cineva recent Patrol ca si autoutilitara ?

Al meu este autoutilitara in actele de Irlanda dar nu are perete despartitor....aici nu e nevoie de acel perete!
                  Scuze ca intervin dar vroiam sa te intreb daca nu cumva e putin imposibil sa inmatriculezi masina in romania dat fiind faptul ca are provenienta din irlanda care din cate stiu eu nu face parte din UE

Sper sa nu fie adevart ce zic eu si sa poti inmatricula fara probleme masina

numai bine

Comentariu

Uite aici te lamuresti mai bine: http://ro.wikipedia.org/wiki/Statele...iunii_Europene

Probabil confunzi cu alt stat sau cu faptul ca nu face parte din Marea Britanie
                    Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA!
                    Prahova 4x4

Comentariu

Am calculat taxa ptr autoutilitara cu noul calculator oficial postat de Max pe aici pe undeva si reiese ptr Patrol 3.0 2002 o taxa de cca 300e .....ieftin!

Comentariu

Postat în original de 4L Limited Vezi post
                        Am calculat taxa ptr autoutilitara cu noul calculator oficial postat de Max pe aici pe undeva si reiese ptr Patrol 3.0 2002 o taxa de cca 300e .....ieftin!
                        esti sigur? modificarile sunt pt autoturisme, restul au spus ca raman la fel, deci la autoutilitara nu se schimba...sau nu stiu eu bine?
                        isuzu trooper, lada niva,defender TD5, defender Td4, ZIL 131, LC 120

Comentariu

Postat în original de tdanys Vezi post
                          esti sigur? modificarile sunt pt autoturisme, restul au spus ca raman la fel, deci la autoutilitara nu se schimba...sau nu stiu eu bine?
                          Pana acum nu calculasem niciodata taxa pentru patrol.....l am pus acolo in calculatorul asta nou de taxe ca fiind cu euro3 motor 3litri din 2002 comerciala.

Poate am scris gresit!

Comentariu

Postat în original de tdanys Vezi post
                            Nu stiu exact daca evorba doar de autoturisme, dar eu mi-am calculat taxa la Patrol Y61 2.8 autotutilitara, iar dupa noul calculator,timbru..dracu saa-l ia, taxa e mai mica cu 114 RON fata de cit am platit in decembrie.E verificata personal, deci diferente exista.

Comentariu

Pana la urma merita transformarea unei masini inmatriculate sau nu?
                              Am y60LWB cu motor de 2826 cmc si platesc impozit actual de 2505 ron. (calculand cu calculatorul de pe internet vad ca ar trebui sa fie vreo 2050 ron, deci cred ca au gresit incadrarea la primarie si platesc probabil gresit de 5 ani).
                              Deci 1. impozit = 2505 ron
                              2. asigurare= cca 500 ron
                              3. taxa drum= 125 ron
                              TOTAL = 3130 RON

Poate cineva care are un 2.8 autoutilitara sa posteze cat e impozitul ? asigurarea ? si taxa de drum ? As vrea sa vad care e diferenta sa vad daca merita facuta tranformarea. Multumesc.
                              Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi
                              Honda Dominator nx 650 , 1993

Comentariu

Postat în original de suvi Vezi post
                                Pana la urma merita transformarea unei masini inmatriculate sau nu?
                                Am y60LWB cu motor de 2826 cmc si platesc impozit actual de 2505 ron. (calculand cu calculatorul de pe internet vad ca ar trebui sa fie vreo 2050 ron, deci cred ca au gresit incadrarea la primarie si platesc probabil gresit de 5 ani).
                                Deci 1. impozit = 2505 ron
                                2. asigurare= cca 500 ron
                                3. taxa drum= 125 ron
                                TOTAL = 3130 RON

Poate cineva care are un 2.8 autoutilitara sa posteze cat e impozitul ? asigurarea ? si taxa de drum ? As vrea sa vad care e diferenta sa vad daca merita facuta tranformarea. Multumesc.
                                Y61 2.8 autoutilitara:

1.Impozit : 430 RON/an
                                2.RCA : 460 RON/ 6 luni( pe firma)
                                3. Rovignieta 424 RON/an

Comentariu

Procesare...
                                X