Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi


Roby200487

Postări Recomandate

Salutare, am gasit un patrol Y61 2006, SWB la TopCars Bucuresti/Otopeni.

 

Cei de acolo spun ca are 140.000 km aprox... greu imi vine sa cred, dar daca masina este buna .. nu conteaza asa de mult.

 

Am auzit tot felul de povesti legat de cei de la TopCars! Adevarat sau nu?

 

 

Istoric la Nissan nu are! Ei spun ca a fost servisata masina de noua la service-uri proprii sau cu care colaboreaza, nu mai stiu exact.

 

Cealalta maisna gasita e din Iasi, are e mai veche putin 2003, dar spune ca are o faoei de la RAR din olanda care atesta nr de km la fiecare verificare!

 

In Bucuresti mergem acum un prieten sa vada masina.

 

Asadar caut o persoana din Iasi care sa se priceapa la masini, patroale in special si contracost sa ii faca o verifecare, sa vada masina.

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nevoie de ajutor verificare Patrol Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Am vrut sa postez la Nissan, dar am incrucat oalele .. :( .. rog un admin sa mute topicul!

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Salut,

Daca e vorba de cel negru SWB ...stai cuminte in banca ta si cand ai ocazia ...trimite una bucata palinca ...la un prieten!:ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Opa:).... De acela e vorba! Ia zi ce stii? ! Palinca o trimit, da doar adresa!!

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Salut, am fost si eu sa vad masina, anul trecut, in toamna, din cate imi amintesc. Dupa 5 minute am plecat. Pe atunci, avea declarati aprox 90k km (din ce imi amintesc), dar interiorul arata a masina muncita si neingrijita. (dupa parerea mea, de amator).Nu te lua dupa poze :) Nu ma mira sa vad ca nici acum nu s-a vandut. Are dreptate colegul Yonutz, stai departe de topcars. Bafta!

Editat de MaddoX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Ziceau ca acea la 90k este vanduta, dar au alta identica la 149k km. A spus ca nu are sens sa puna poze noi ca e identica!!!

 

La iasi cineva??

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Cea de 83.000 s-a tot modificat ...ba la 89.000, ba la 149.000 fara sa se miste din acea curte ... E una si aceasi masina care cred eu ...ca are peste 200.000 ...

 

Eu cand cumpar sau vand intotdeauna m-am uitat si la om... Daca omul este de o calitate indoielnica ...atunci e cel mai sanatos sa zici pas indiferent de oferta.

 

Ca si sfat: daca tu cauti un asemenea utilaj m-as orienta mai degraba spre piata externa ptr ca la noi ofertele sunt limitate. Sa zicem ca stiu piata in domeniul asta destul de bine ...

 

Un Y61 cinstit 2006+...cu istoric si cat de cat in mintile lui ...se invarte intre 10-12.000 euro...iar daca il gasesti mai ieftin ar trebui sa-ti pui unele intrebari.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Adevarul e ca omu' aprea faorte "acru" abea am scos 3 cuvinte de la el!

 

Tot caut dar nu gasesc. Vreau sa fie inmatriculabil sau inamtricualt pe RO! Si daca nu e pe numele meu, nu e o problema uriasa, ca se face comodat!

 

E cam incomod ptr mine sa fac anual un drum special ptr asta in BG sa i fac ITP acolo, ca altfel nu pot iesii din tara!

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Vezi ca treaba asta cu comodatul poate fi denuntata unilateral de proprietarul din acte al masinii, eu mi-am luat o teapa din asta cu o masina de pe forum si nu recomand nimanui sa mearga pe varianta asta din cauza faptului ca oamenii sunt foarte schimbatori iar asta nu e in controlul tau, cel care plateste bunul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Vezi ca treaba asta cu comodatul poate fi denuntata unilateral de proprietarul din acte al masinii, eu mi-am luat o teapa din asta cu o masina de pe forum si nu recomand nimanui sa mearga pe varianta asta din cauza faptului ca oamenii sunt foarte schimbatori iar asta nu e in controlul tau, cel care plateste bunul.

 

Corect...ca si faza cu asigurarea RCA...cumperi madina si a doua zi vanzatorul merge la asigurator cu contractul de vanzare si isi recuperaza banii...si te trezesti in trafic cu asigurare lipsa 😆

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Sunt cateva oferte de luat in considerare in Belgia, acum depinde si de buget-ul tau. Eu sunt aici si te pot ajuta cu intermedierea daca doresti .

Cateva exemple de masini mai jos :

 

1. http://www.kapaza.be/fr/nissan/jeep-nissan-patrol-109531171.htm

 

2.http://www.kapaza.be/fr/nissan/nissan-patrol-109003884.htm

 

3.http://www.kapaza.be/fr/nissan/nissan-patral-12-2004-110390577.htm

 

4.http://www.kapaza.be/fr/nissan/nissan-patrol-gr-3-0-di-turbo-5-drs-luxery--2004--110658051.htm

 

Succes in cautari.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Caut model scurt. Cel din primul link la ce pret ar fi. Lasa-mi in privat o adresa de skype sau fb ca sa putem discuta. MS.

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Caut model scurt. Cel din primul link la ce pret ar fi. Lasa-mi in privat o adresa de skype sau fb ca sa putem discuta. MS.

Daca vroiai lung ti-o vindeam eu pe a mea (2006) ca am ajuns la concluzia ca e o masina prea scumpa pentru mine.

Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi

Honda Dominator nx 650 , 1993

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Daca are taxa platita si 5 locuri as fi interesat...

 

 

Daca vroiai lung ti-o vindeam eu pe a mea (2006) ca am ajuns la concluzia ca e o masina prea scumpa pentru mine.
LR Discovery 2, 2002 Facelift, Td5, Manual, Cod Motor 15P, VIN# 3A77xxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor verificare Patrol Y61 Bucuresti/Otopeni si Iasi

 

Ma bag si eu fara rost, dar masina asta la cum arata, ma face sa vreau sa vand Hilux-u” : http://www.kapaza.be/fr/nissan/nissan-patrol-gr-1991-109778019.htm

 

Vezi ca asa ceva vinde colegul Timberland, dar discuta cu el pe anuntul de vanzare pentru aici e o discutie despre Y61, nu 60.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare