Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri pro si contra achizite anvelope R17 Nissan Pathfinder R51

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Salutare din nou!
    Am amanat putin achizitia anvelopelor, fiindca in vara am schimbat un cap de bara, iar un "mecanic bun" de la o reprezentanta Dacia, mi-a reglat unghiurile si in nici 2000 de km mi-a tocit la roata dreapta exteriorul pana la semnul de nivel minim al anvelopei, iar apoi am revenit si mi-a refacut unghiul. Am zis sa mai merg putin asa sa vad cum toceste si sa nu pun repede anvelope noi sa le uzez degeaba.
    Asadar, in acest timp am ramas sa zic asa, intre Matador Mp72 Izzarda At2 pe la 620 de lei bucata si Hankook Dynapro At2 Rf11 pe la 500 de lei. Ambele sunt allseason pe site-uirle lor, desi la noi, la unele magazine online am gasit matadorul ca fiind de "vara" Vorbind cu ei telefonic, o tanti mi-a zis senin ca nu au cum sa fie allseason, la noi sunt de vara, cu toate explicatiile ca pe site-ul lor (al celor de la matador) apar si cu fulgul de nea, intrucat nu are cum sa zic "eu" magazin ca anvelopa e de vara, desi producatorul o clasifica allseason si cu inscriptia m+s si fulg de nea...degeaba
    Ultima editare de gabriel13; 24.oct.2019, 09:21.

Comentariu

Parerea mea e ca Matador este totusi departe de Continental, mai ales fata de ATRuri. Dar fiecare cu parerile lui ...

CONTINENTAL CROSSCONTACT LX2 FR 255/65R17 110T - de la 560 RON
      CONTINENTAL CROSSCONTACT ATR FR XL 255/65R17 114H - de la 728 RON

Comentariu

Procesare...
      X