Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme plafoniere, senzori lumini si apa R51

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Probleme plafoniere, senzori lumini si apa R51

Salut colegi!
    Am un Pathfinder R51 din 2007 si de o saptamana am intampinat cateva probleme: niciuna din plafoniere nu se mai aprind (becurile sunt bune), daca maneta de lumini e pusa pe pozitia auto se aprind farurile indiferent daca e noapte sau zi, iar daca las stergatoarele pe pozitia pentru senzor functioneaza incontinuu cum ar fi pe prima treapta (am misca si de rotita aceea gradata si degeaba).
    Aveti idee daca intre lumina de la plafoniera, cea de la oglinda din parasolar, senzorul de lumina pt faruri si senzorul pentru apa de pe parbriz exsista vreo legatura sau vreun releu comun sau nu? Pana acum mergeau toate ok, insa de cand am observat ca nu mai functioneaza plafonierele, vad ca si restul au luat-o razna...
    Sigurantele din ambele panouri le-am verificat pe fiecare in parte si nu-s arse.
    Si ca sa fie cu varf, sambata trecuta am mers pe un drum rau tare, iar de atunci cd changer-ul nu mai schimba cd ul si nici nu le scoate afara. Se aude cum ar vrea sa scoata, insa nu se intampla nimic. Nici de citit nu vrea sa citeasca, scrie please eject.
    Care ar fi rezolvarea pentru acestea, daca ma puteti ajuta cu un sfat, in afara schimbarii masinii?

CD- changerul l-am rezolvat, dus la cineva priceput, demontate toate sertarele si acum merge perfect.
    Restul problemelor raman un mister,i nici acum nu merg si nu le dau de cap

Comentariu

Procesare...
    X