Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Schimbat interior Nissan Pathfinder


Ambrono

Postări Recomandate

Salutare colegi,

 

As dori sa schimb interiorul Pathfinderului meu cu unul din piele. In ceea ce priveste compatibilitatea dpdv al prinderilor nu cred ca o sa am probleme, avand in vedere ca vreau sa il schimb cu un interior din piele provenind tot de la un Nissan Pathfinder, insa nu pot sa apreciez provocarile care ar putea aparea din punct de vedere al electricelor/electronicelor in ceea ce priveste Airbag, incalzire in scaune, reglaj scaune (la cele cu interior de piele reglajul scaunelor este electric din ce stiu). De asemenea masina mea nu are incalzire in scaune, sau reglaj electric. Din ce stiu, electrica ar trebui sa fie trasa, dar nu sunt sigur de asta, e doar o presupunere.

A facut cineva asa ceva la un pathfinder pana acum?

De asemenea, ma bate gandul sa o insonorizez fonic, fiind cam zgomotoasa. Merita?

 

Cu respect,

 

Ambrono

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Schimbat interior Nissan Pathfinder

 

Salutare colegi,

 

As dori sa schimb interiorul Pathfinderului meu cu unul din piele. In ceea ce priveste compatibilitatea dpdv al prinderilor nu cred ca o sa am probleme, avand in vedere ca vreau sa il schimb cu un interior din piele provenind tot de la un Nissan Pathfinder, insa nu pot sa apreciez provocarile care ar putea aparea din punct de vedere al electricelor/electronicelor in ceea ce priveste Airbag, incalzire in scaune, reglaj scaune (la cele cu interior de piele reglajul scaunelor este electric din ce stiu). De asemenea masina mea nu are incalzire in scaune, sau reglaj electric. Din ce stiu, electrica ar trebui sa fie trasa, dar nu sunt sigur de asta, e doar o presupunere.

A facut cineva asa ceva la un pathfinder pana acum?

De asemenea, ma bate gandul sa o insonorizez fonic, fiind cam zgomotoasa. Merita?

 

Cu respect,

 

Ambrono

 

Salutare,

Ma bate capul sa fac acelasi lucru... Ai reusit? ceva probleme intampinate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare