Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

volanul se suceste aiurea

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: volanul se suceste aiurea

Daca cineva stie sau crede ca stie ce se intampla ar fi bine sa-i spuna omului pana nu se imfige cu masina intr-o prapastie sau mai stiu io unde si pana nu vinde omul masina dn cauza a mai stiu io ce rahat care se poate remedia usor si rezonabil ca si pret.

Comentariu

eu nu cred ca la vreun atelier o sa rezolvi problema asta, cel mai bine e sa incerci si la vreo biserica ,ca e tare ciudata simptoma

Comentariu

Hai ca am lamurit-o! Trageam ca prostul in noroi de volan. Adica...roata ingropata trei sferturi iar eu misc rotile stanga dreapta...rezultat: indoi bara de directie sau sare un filet. La Calugareni in ultima iesire am descoperit asta. Concluzia: de fiecare data cand o comit in halul asta...vizitez mecanicul pt directie apoi fac unghiul. Deh...offroadul este costisitor mai ales cand te bagi la greu in rahat sperand ca scula te va scoate lejer de fiecare data!

Comentariu

Domnule,vezi ca nu ai lamurit-o.sa strimbi o bara de directie stind pe loc este imposibil,sa-ti sara vreun filet iar este imposibil cu conditia ca filetul sa fie foarte uzat ceea ce este fff periculos.Tu spuneai ca isi revine la un moment dat.ai putea verifica legatura dintre axul volanului si caseta de directie sa nu fie slabita.
          Fara poezie,viata e pustiu !
          KAMIKAZE TEAM

Comentariu

Postat în original de cristiblondu
            Domnule,vezi ca nu ai lamurit-o.sa strimbi o bara de directie stind pe loc este imposibil,sa-ti sara vreun filet iar este imposibil cu conditia ca filetul sa fie foarte uzat ceea ce este fff periculos.Tu spuneai ca isi revine la un moment dat.ai putea verifica legatura dintre axul volanului si caseta de directie sa nu fie slabita.
            Am sa fac si asta, multumesc.

Comentariu

fuge din conul de prindere al volanului ...sus spre sofer a coloanei volanului .... daca e cu caneluri o fi fost slab strans si le-a polizat la prima miscare .... strange-l si tu f bine ... adica unul sa tina de volan si altul sa stranga ...cu nadejde ...
              iar ca sa stii 100% ca e de acolo fa-i semn cu markerul si la prima miscare verifici ...
              ( sa ma revansez ca m-ai scos din noroi)
              cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!

Comentariu

@lucian (lipoveanu) multumesc pt sfat. ma duc luni la mecanic pt chestia asta...ca nu prea stiu pe nimeni sa ma ajute asa...pe genunchi acasa.
                P.S. Lasa dom'le ca nu se pune ca te-am tras. E gratis, mai ales ca incepusem cu stangul relatia! Mai dai matale o bere, mai dau eu o shufa si un porc de deal....ne-om intelege noi!

Comentariu

Procesare...
                X