Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

probleme y61 ...sonde ulei sau altceva?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: probleme y61 ...sonde ulei sau altceva?

Problema rezolvata in 5 minute :)),sper!
    Se pare ca a avut interventia la Nissan,din ce am observat are o reductie in bloc si in aceasta e prins senzorul de presiune .
    Fișiere atașate

Comentariu

Salutare ,
      Pentru cine doreste reductia ,din intamplare, am gasit-o pe ebay,se poate comanda.
      La mine iarasi se aprinde becul ,senzorul nou original a tinut 7000 km.
      Mai punem unul.
      Fișiere atașate

Comentariu

Asta nu este acel atenuator, este un T chior ca sa poti pune si ceas presiune ulei.
        Ciudat cu sonda doar 7000 km. Mos Luigi mi-a zis din capul locului sa nu incerc artificii si sa pun ce-mi zice el.
        Eu am pus-o acum vreo 2 ani cred, am peste 20000 km de atunci si este inca in regula.
        Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

Postat īn original de giorgel Vezi post
          Asta nu este acel atenuator, este un T chior ca sa poti pune si ceas presiune ulei.
          Ciudat cu sonda doar 7000 km. Mos Luigi mi-a zis din capul locului sa nu incerc artificii si sa pun ce-mi zice el.
          Eu am pus-o acum vreo 2 ani cred, am peste 20000 km de atunci si este inca in regula.
          Eu am rechemarea bifata ,se vede in poza atenuatorul pus,dar din pacate doar atat a tinut...

Comentariu

Procesare...
          X