Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ajutor loc de statie

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: ajutor loc de statie

Patrol y61, statie TTY
    Fișiere atașate
    Ssangyong Rexton si Nissan patrol y61 scurt

Comentariu

Uite asa am pus si eu una tot mare cat China la un Terrano

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	zz.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	560,7 KB 
ID:	988592
      Mercedes G Wolf 461 300GD
      Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Comentariu

Eu am avut un Midland Alan 48 montata "clasic" sub casetofon dar cand am achizitionat navigatia 2din am tot cautat un alt loc si nimic nu s-a potrivit. Am incercat inclusiv sub airbag, acolo unde am vazut ca australienii si-au facut un al doilea torpedou dar din pacate tot nu incapea. Nu ar fi aratat rau cu rama speciala daca intra dar e o statie destul de adanca si din cauza barii de ranforsare a bordului si a suportilor airbag-ului iesea in afara vreo 10 cm. Asa ca am pus-o pe olx si am achizitionat o CRT ONE N mult mai mica care a incaput la fix intre butonul de diff lock si bricheta.

Comentariu

Vreun feedback despre ea?Merge ok?
          Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Comentariu

Postat în original de CatalinU Vezi post
            Vreun feedback despre ea?Merge ok?
            Merge foarte bine. Sunt super multumit. Nu am simtit nici o diferenta fata de Midlandul pe care l-am avut inainte. Statia am cumparat-o gata "preparata" sa mearga la 8w dar o folosesc tot pe 4w pentru ca mi se pare de ajuns, dar daca ar fi nevoie se poate comuta pe "high power" din butoane. Singura chestie e ca i-am pus difuzor extern (are mufa pentru el) de la un carkit de Nokia pentru ca e prea bagata in bord ca sa aud ceva de la difuzorul ei. Fiind asa mica si usoara nu e prinsa de nimic, pur si simlu e lipita cu silicon de jur imprejur in spate de plasticul ala si siliconul izoleaza bine😋. In mod normal se aude destul de tare, dar bagata acolo unde am bagat-o eu nu se auzea suficient.
            Nu i gasesc nici un minus, poate doar selectorul de canale care e pe microfon in partea de sus si daca uit sa le blochez mai schimb din gresala canalul. Chiar recomand 😉.
            Ultima editare de jannu; 02.nov.2017, 14:23.

Comentariu

Pont: cautati statii CB cu difuzor frontal, mai ales daca alegeti sa le bagati "onboard". Motivul e unul simplu ...sa nu fie necesar sa montati difuzor suplimentar ca sa auziti ...
              consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

De acord dar nu gasesti una asa mica cu difuzor frontal si daca nu ai unde sa montezi una mare.... cam asta e solutia, mai ales ca statia are din fabrica iesire jack.

Comentariu

Procesare...
                X