Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nissan Patrol y61 3.0 SWB

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Nissan Patrol y61 3.0 SWB

Stiu ca e un thread vechi dar am aceeasi problema si banuiesc ca multi altii. Mai bine scrii aici codul piesei de la Bmw sa vada toata lumea.

Mersi.

Comentariu

Postat în original de TankDriver Vezi post
      Stiu ca e un thread vechi dar am aceeasi problema si banuiesc ca multi altii. Mai bine scrii aici codul piesei de la Bmw sa vada toata lumea.

Mersi.
      salut, asta scrioe pe amortizoarele de capota 12/01/28 sau 90832 sau 1125518

Comentariu

salutare la baieti !

n am mai scris de multa vreme, masina dupa ce a avut debitmetrtu stricat si l am schimbat a primit o suspensie oldman emu +5 cm si soft! DOAMNE....PTR 300 DE EURO FRATILOR MI AM LUAT ALTA MASINA! nush de ce nu mi am facut soft pana acum! ah...stiu de ce...ca nu stia nimeni sa faca...am intrat sa va spun asta....ah ...si ca schimb ulieurile din grupuri si un semering la cutia de transfer. in rest, ne vedem pe munti.

Comentariu

Unde ai facut softarea si te rog sa ne furnizezi mai multe informatii referitor la cum merge dupa.
          Multumesc,
          Razvan
          Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS
          Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Comentariu

Masina chiar merge racheta cu soft :)
            Am fost primul pasager :)

Comentariu

Postat în original de valirom Vezi post
              Masina chiar merge racheta cu soft :)
              Am fost primul pasager :)
              Cu AT-uri pe asfalt?
              Toyota LJ 70
              Transsylvania Off Road Club
              www.helpdani.eu

Comentariu

Revin cu ragamintea sa ne spui unde ai facut softarea si te rog sa ne furnizezi mai multe informatii referitor la cum merge dupa.
                Multumesc,
                Razvan

Comentariu

salutare , de ex eu am softat masina la nasaud , si pot zice ca se simte diferenta , daca vrei iti pot da nr de tel

Comentariu

Salut, tu ai softat motorul de 3.0 la 2.8 este altceva.
                    LUCIAN

Comentariu

Postat în original de lucicanu Vezi post
                      Salut, tu ai softat motorul de 3.0 la 2.8 este altceva.
                      da da , eu la motoru de 3.0 ma refer ( si in titlu topicului ii motor de 3.0)

Comentariu

2.8 nu merge remapat. Am un deja-vu cu discutia asta aici pe forum.
                        Nu m-au interesat toate detaliile tehnice de ce nu se poate remapa calculatorul Zexel, doar ca nu se poate!
                        Singurele upgrade-uri viabile la 2.8 sunt evacuarea straight (teava cap-coada), anularea EGR-ului cu o tabla inox de 3 si scos vacumurile de acolo, filtrul de aer schimbat des si motorina mai de doamne-ajuta, eventual cu cate 2L de 2T la plin din cand in cand... (Bine, si powerbox, dar... deja mi s-a strambat fata cand am scris...).
                        Motorul de 3.0 e alta mancare de peste, alt calculator...
                        Si da, un Stage2 ECU pe un motor potent se simte ca de la cer la pamant.
                        Felicitari de "lucratura"! Sa te bucuri de ea...

Comentariu

Razvan intreaba pt. un 3.0 nu pt. 2.8.
                          Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

3.0 116 kw mai exact ca sa stie lumea .....iar eu sunt pe cale de a rezolva problema intre timp astfel:

Blocare EGR
                            Dawes valve
                            Se umbla la ECU
                            Si un ceas de turbo pe bord

Box tunning nu se mai fabrica nici pt. 2.8 nici pt. 3.0 non CRDI facea Firma Kuberl dar din 2016 s-a taiat tunningul pt. pompe, aveti sansa sa mai gasiti second hand la preturi bune dar va trebuie un anumit cod de produs.

Comentariu

Soft + Dawes e combinatia perfecta. Asa am si eu si sunt multumit. Am egr blocat si ceas EGT montat. Am cca 8000 km parcursi de cand am modificarile.
                              200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent

Comentariu

Nush la ce sa va raspund :)) eu am catalizatorul scos cu evacuare la prag, egr blocat, soft, si masina merge bine, raspunde mai bine la accelerare si pleacare de pe loc...merge mai bine pe drum...nu am observat diferente de consum. Merge cum trebuia sa mearga de fabrica...

Comentariu

Procesare...
                                X