Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

blocant fata y61-intrebare

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: blocant fata y61-intrebare

orice ai pune...merita toti banii.
    Transsylvania Off Road Club

Comentariu

nu,nu am pus inca. imi e totusi teama sa nu fac buba la planetare ca sint scumpe rau la y61 si nici nu gasesti. si pretul cu tot cu manopera te duce pe la 1600-1700E. cam multisor. nu mi-a iesit din cap dar ma mai gindesc. as vrea sa merg cu cineva care are sa vad daca intr-adevar merita.

Comentariu

Din motivele astea am renunțat.
        Scump.
        PATROL Y61 SWB 3L

Comentariu

Daca va puteti controla foarte bine instinctele in teren, atunci merita pus blocant fata.
          Cu rotile bracate si cu blocantul pus in span se pot rupe usor atat planetarele cat si grupul. Din acest motiv e bine sa nu va aventurati decat daca sunteti siguri ca o sa indepliniti conditiile de mai sus.

Blocantul fata indiscutabil ajuta in offroad dar nu as recomanda asta la unul fara experienta.
          consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Hai sa resuscitam acest topic! Pe site-ul american www.lowrangeoffroad.com se vinde un autodeblocant pt puntea FATA de Patrol-Spartan Locker,ce are un pret incredibil de bun-360 dolari! Ei spun ca e facut in SUA dar mie imi suna a chinezarie.
            In fine,ce parere aveti? A folosit cineva pe Patrol? Colegii cu Samuraie il folosesc pe puntea spate si sint multumiti dar sa nu uitam ca e pe SPATE!
            Astept opinii! Multumesc!

Comentariu

Spartan ? Pe fata ? NO , no , no ....
              ... sa fim corecti pana la capat !
              Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Eram sigur ca asa vei spune!! De fapt si eu am mari indoieli. Cred ca tot ARB-ul ramine solutia.

Comentariu

Dane ai vazut ca eu am pus ARB pe fata si am mers cu MTuri la fel ca voi cu Simex uri.
                  Daca vrei sa pui ceva puna ARB ,cu avertizor sonor sau luninos la cuplare ca sa-l folosesti controlat numai la nevoie,si n-o sa-ti para rau.
                  Membru club GTC Motosport:

Comentariu

Postat în original de dansoare Vezi post
                    nu,nu am pus inca. imi e totusi teama sa nu fac buba la planetare ca sint scumpe rau la y61 si nici nu gasesti. si pretul cu tot cu manopera te duce pe la 1600-1700E. cam multisor. nu mi-a iesit din cap dar ma mai gindesc. as vrea sa merg cu cineva care are sa vad daca intr-adevar merita.
                    Pretul asta este pentru 1 sau pentru 2 planetare?
                    Merci

Comentariu

pretul la care ma refeream reprezinta costul blocantului ARB-1100E plus compresor 200E plus manopera 250-300E.
                      O planetara de y61 e destul de scumpa si ea-noua e cam 600-700E iar la dezmembrari cred ca e cam 200-300E-asta daca gasesti!!

Comentariu

Postat în original de dansoare Vezi post
                        pretul la care ma refeream reprezinta costul blocantului ARB-1100E plus compresor 200E plus manopera 250-300E.
                        O planetara de y61 e destul de scumpa si ea-noua e cam 600-700E iar la dezmembrari cred ca e cam 200-300E-asta daca gasesti!!
                        Acum e mult mai clar calculul:) Multumesc.
                        Este o investitie care trebuie sa se justifice real in ceea ce-ti doresti sa faci cu masina in teren.

Comentariu

In sfirsit,dupa lupte seculare de indoieli si framintari care au tinut 1 an jumate--am comandat pentru Patrolul meu celebrul blocant fata de la ARB! Mai am de asteptat o saptamina pina vine comanda,urmeaza apoi montajul si probarea in teren. Dupa ploile ce urmeaza nu voi duce lipsa de obstacole! Mor de curiozitate sa vad diferenta,sper sa si existe cu adevarat!

Comentariu

L ai comandat cu tot ce trebuie? Blocant, compresor si restul furtune/cabluri etc?

Cat a costat "bucuria" ?
                            Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*
                            "A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire."

Comentariu

Blocant+compresor mic ARB(cel ce umfla doar blocanti)+furtun heavy duty+manopera,in jur de 1500E. Si in plus rulmentii sateliti ce se schimba obligatoriu si bineinteles uleiul din puntea fata. Costa ceva distractia asta dar sper sa merite!

Comentariu

Bravo!
                                Ne zici si noua la pifani cum e....te rog.

Ps.
                                Cred ca te-ai framantat 1 an si ceva .....si mai mult veveritele alea nesimtit de usoare... Cu care te dai tu te-au determinat sa faci pasul....
                                Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS
                                Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection