Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

blocant fata y61-intrebare

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: blocant fata y61-intrebare

Spartan Locker: http://youtu.be/LoGy1hSEUPg
    Transsylvania Off Road Club

Comentariu

Colegii cu Samuraie au autodeblocant pe spate si asta sta blocat tot timpul si deblocheaza in curbe dar e indicat sa iei piciorul din gaz! Mi se pare cam riscant pe fata,daca nu deblocheaza pe asfalt intr-o curba?!

Comentariu

Blocantul spate este sudat iar pe fata este Spartan.

Comentariu

Bravo Dane! Ai scapat de un stres! Nu ti-am spus sa-l montezi până la urmă, ca sa-ți recapeți liniștea?
          Hai in teren acum, sa vedem ce poate voinicul!

Comentariu

Masina se comporta la fel pe asfalt ca si inainte de a monta blocantul fata.cu spatele sudat are tendunta de a te impinge inafara.iar in general cind cobor pe asfalt merg doar cu tractiune spate.in rest nici o treaba.

Comentariu

Falicitari Dane ptr achizitie ,n-o sa-ti para rau ca ai ales ARB vedem maine in padure cum se comporta
              Stefane tu stai linga munte nu trebuie sa faci peste 100km ca saintri in teren noi facem sute de km pe asfalt ptr a gasi ce ai tu acasa!
              Membru club GTC Motosport:

Comentariu

Gata, imi bag si eu la Patrol tot la y61.
                Chiar astept info legat de cum se simte...

Si by the way, nu prea ai unde pune blocat fata la concursuri, asta pentru cei care zic ca nu se merita.
                Gigi a pus la Toyota ca sa fie, si pentru ca are 80 cai frumosi.
                La concurs te dai si cu masina nemodificata cu troliu si MT.
                Pui fata cand te dai cu prietenii, in conditii in care nu o sa fii never la compionat la standard.

Asa de dragu discutiei, nu se rupe nimic cu blocantul fata pus daca tragi de volan.
                Am la G, am tras de mama focului, nici marr nici harr..
                Cred ca vorbesc oamenii din ce aud de la altii.
                Se rupe daca il lasi blocat cu puntea fata in aer...
                Aia da.

Comentariu

Postat în original de nicu22 Vezi post
                  Asa de dragu discutiei, nu se rupe nimic cu blocantul fata pus daca tragi de volan.
                  Se rupe daca il lasi blocat cu puntea fata in aer...
                  Aia da.
                  Nu se rupe nimic intra-adevar, poti vira linistit chiar si maxim.
                  Blocantul fata trebuie activat doar la treceri dificile si nu sa mergi cu el activ tot timpul prin coclauri. Cu el activ o sa constatati ca masina tinde sa mearga inainte si nu pe directia dorita de voi, dar sunt sigur ca va obisnuiti.
                  Distractie placuta !
                  "Imaginaţia este mai importantă decât cunoaşterea. Cunoaşterea este limitată. Imaginaţia înconjură lumea" – Albert Einstein

Comentariu

Postat în original de Johnny_r0 Vezi post
                    Marx5 la tine e altceva, unde fiecare modificare are rostul ei si poate ajuta masina enorm in regim de concurs. La Dan e cu totul altceva nu vreau sa-l jignesc dar cand faci iesiri unde in proportie destul de mare traseul ales se incadreaza la clasa standard mie unu mi se pare dinste banii aruncatii in vant. Aaa daca ai bani si nu ai ce face cu ei poti sa-ti cumperi ce vrei.

ASTA E PAREREA MEA NU VREAU SA BAG POLEMICI NEGATIVE SAU CA SCRIU SA MA AFLU IN TREABA PUR SI SIMPLU IMI DAU CU PAREREA LA INTREBAREA CARE A RIDICAT-O DAN
                    Cu scuze, la concurs nu o sa ai nevoie de modificarile la masina, pe care le ai la prietenesti.
                    Vino la o etapa de standard ca sa te lamuresti.
                    :)

Comentariu

Postat în original de Florin Bogdan Vezi post
                      Blocantul fata trebuie activat doar la treceri dificile si nu sa mergi cu el activ tot timpul prin coclauri. Cu el activ o sa constatati ca masina tinde sa mearga inainte si nu pe directia dorita de voi, dar sunt sigur ca va obisnuiti.
                      Distractie placuta !
                      Corect:)

Comentariu

Am iesit simbata in Baiului cu Patrolul. Am facut urcarea din Sinaia pe piscul Cainelui. Noroi in cantitate destul de mica dar tot am folosit blocantul fata,de fapt in singura portiune nasoala a traseului care are mereu noroi mult si sleauri maricele-e o urcare de vreo 20 de metri pe curba la stinga chiar la intrarea in traseu. Datile trecute am trecut destul de greu cu span si spatele blocat. Asa am facut si acum,am blocat spatele si am incercat sa trec dar nu cu span. Esec de trei ori la rind! Am blocat si fata si i-am dat usurel cu 2000-2500 ture. A trecut INCREDIBIL de usor,parca era alta masina!! Dupa ce am trecut l-am decuplat imediat si nu l-am mai folosit tot traseul. A filmat @Iulianul,sper sa puna filmuletul pe undeva sa vad si eu minunea. Imi place,prima utilizare a fost un succes! La mai multe,astept ploile!!

Comentariu

Postat în original de Florin Bogdan Vezi post
                          Distractie placuta !
                          Ia activeaza tu blocantul fata bracheaza la maxim rotile si dai mai tare span sa vezi ... tin planetarele?
                          Sau sari cu masina cu blocantul fata pus si cand aterizezi o sa constati niste chestii ...

Din punctul meu de vedere "blocantul sudat" mi se pare o maxima tiganie (cu scuzele de rigoare colegului care are asa ceva pe masina)!

E bine ca pana la urma Dan a montat blocantul ...ptr ca asa isi va mai lamuri singurel niste chestii ...
                          consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Un nou succes al blocantului fata!! Duminica am fost pe dealurile si padurile de la Seciu. Noroi grav de tot,clisos. Piatra de incercare a fost o panta pe care in conditii similare nu am reusit defel sa o urc cu spatele blocat ci doar cu troliul. De data asta am blocat fata si i-am dat incet dar nu am reusit! Apoi i-am dat span cu a 3-a si a mers snur!! Precizez ca rotile erau incarcate maxim,deh,simexurile s-au cam tocit de atita futai saptamina de saptamina! Una peste alta,multumit deocamdata de achizitie!

Comentariu

Bravo! Sa ajungi sa te bucuri de banii bagati e cea mai mare satisfactie.
                              Sa nu uiti sa il deblochezi inainte sa iesi pe asfalt...mai stiu eu 1,2 care au plans.
                              Nemo me impune lacessit !

Comentariu

Nici o problema,il deblochez imediat ce am trecut de portiunea nasoala! Am avertizor sonor!

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection