Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt


okta03

Postări Recomandate

Buna seara lume , sunt un proaspat posesor de Nissan Patrol scurt 3.0d , adus din Olanda , 2002 este Limited Edition , exemplarul 03/50 , are cateva dotari bune zic eu , climatronic , piele crem cu incalzire , webasto cu telecomanda , acuma i-am facut cartea si doresc sa o inmatriculez , am cumparat bancheta spate tot din piele dl un nissan in 4 usi si as dori sa imi spuneti cum pot adapta aceasta bancheta pentru ca nu imi intra sa o prind in podea , am incercat sa o prin pe o bara dar imi sta ridicata si nu poti sta confortabil . daca nu se poate adapta doresc sa cumpar bancheta completa din piele pentru nissan patrol scurt . Astept raspunsurile voastre Editat de Astral
coNfort.....http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=871242#post871242
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

Trebuie sa iei una de la o scurta.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

Bancheta spate de la LWB nu se potriveste la SWB.Trebuie musai de la un SWB,si grija mare cind o cumperi sa aiba sistemul de prindere complet.Daca vrei bancheta spate si masina nu are inseamna ca e utilitara si ai 2 locuri in certificat.Daca pui o bancheta spate si te opreste nenea meletianu si spre ghinionul tau mai ai si a treia persoana in spate atunci ramai si fara permis.Deci cintareste bine daca vrei sau nu bancheta spate.

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

Bancheta spate de la LWB nu se potriveste la SWB.Trebuie musai de la un SWB,si grija mare cind o cumperi sa aiba sistemul de prindere complet.Daca vrei bancheta spate si masina nu are inseamna ca e utilitara si ai 2 locuri in certificat.Daca pui o bancheta spate si te opreste nenea meletianu si spre ghinionul tau mai ai si a treia persoana in spate atunci ramai si fara permis.Deci cintareste bine daca vrei sau nu bancheta spate.

 

 

Fara permis? Pe vremuri pt. asa ceva era doar fara talon.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

deci pana la urma cine ma poate ajuta cu vreo idee cum o pot monta sau cu o bancheta pentru Y61 scurt

 

Ince priveste montatul celei de la LWB in SWB ti s-a raspuns!

Pentru o bancheta de SWB, pune un anunt la Mica Publicitate, la sectiunea aferenta. Aici e sectiune tehnica:rules

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

Avem in stoc bancheta,dar nu este cu tapiserie din piele si avem si geamuri laterale. Informatii legate de pret doar pe privat. Daca totusi doresti safaci o ,,tiganie ieftina,, trebuie sa montezi cele doua banchete suplimentare care le are modelul LWB. Am montat si functioneaza.....dar totusi nu este cel care trebuie.

Editat de ovidiua-car
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare bancheta Nissan Patrol Y61 scurt

 

Uite aici cum arata o ,,tiganie" , intradevar este cel mai leftin dar cel mai comod de ,,montat si demontat "bancheta, si ocupa si mai putin loc rabatata !

Imag001.thumb.jpg.941220596b9ab7c0fe5fa7d0485bb255.jpgImag000.thumb.jpg.b46322463e6fc322c1d3bee8080e83e7.jpgImag003.thumb.jpg.04161c0ea4b815fd489d2231731cb346.jpgImag004.thumb.jpg.9c01e0e17c0c156e5b3b36dca2220a5c.jpg

in cea ce priveste existenta oricarei banchete (originala sau aiurea) ,fara prezenta in masina a unei a treia sau mai multor persoane decat cele specificate in cartea tehnica a automobilului nu poate implica in final a vreunei sanctiuni , in acte este specificat 2 locuri pentru ca legea specifica ulterior la transportul persoanelor pe locuri , nu in picioare (autobuze , trenuri , tramvaie , ..)

alt argument este acela ca o bancheta goala poate fi considerata o marfa !transportata in interes personal !

o bancheta de la Ovidiu poate fi tapitata la orisice atelier de marochinarie serios cu piele natur , sau eco !

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare