Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Inca un membru in marea familie Nissan

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Inca un membru in marea familie Nissan

nasu... eu am zis din prima ... turbina.
    ai si comandat una de la madi... dar nu ai montat-o din lenea mecanicului.
    ia 33/10,5/16 ziarelli profil simex sau 2 seturi de lanturi forestiere si NU MAI SHIMBA NIMIC LA EA.
    motorina, ulei, filtre si pedala
    forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

Ai dreptate Finule , dar Tu sti foarte bine ca ma manca si pe mine asa cum acum mult timp si tu aveai mancarici si toata ziua buna ziua mai adaugai ceva pe masina etc etc
      Oricum daca gasesti lanturi sa-mi spui ca sint interesat
      O sa mai fac niste socoteli legate de investitia cu jentile si cauciucurile si ma mai gandesc
      Pupici Finu

Comentariu

Dupa 2 luni de munca si bibileala la masina, am reusit astazi sa merg cu ea avand in vedere ca abia ieri am luat-o de la Dojo.
        Am schimbat uleiurile peste tot,toate filtrele,ceva bucsi si alte bibiluri marunte si am pus chipul de putere la pompa de injectie (o sa revin dupa sarbatori cu denumirea chipului) am schimbat rapoartele in grupuri, iar masina merge BESTIAL !!! Imi vine sa dau jos tot otelul de pe ea si sa ma apuc de liniute frate !!
        Acum merge exact cum mi-am dorit si are forta si zvac indiferent de situatie.
        Am mers pe greu si se simte enorm diferenta fata de faza initiala!! Masina este o adevarata Bestie!!
        Multumesc Ionut - Dojo Motorsports pentru lucrarea profesionala facuta.
        Sarbatori Pascale Fericite alaturi de cei Dragi la toata lumea!

Comentariu

Hristos A Inviat!
          Felicitari pt tanculet NASU!
          Ma bucur enorm ca in sfarsit merge tanculetul dupa cum vrei tu!
          Pupici de la Bihor!

Comentariu

Postat în original de Adrian Matei Vezi post
            Yonutz,acum ca turbina este demontata am sa o duc la un prieten care are un service in Cta numai pe turbosuflante(acum 4 zile l-am descoperit la o vanatoare) si sa vad daca este ok
            Sa-mi lasi telefonul ca te sun cum prind o portita si ne vedem
            Numai bine
            Hai salut,spune-mi si mie te rog daca ai fost cu turbina veche de pe nissan la prietenul descoperit la vinatoare,banuiesc ca vorbesti de Marian,are un LRD3 cu turbine desenate pe el,ceva cu PUM la numar,corect?daca da zi-mi si mie ce ti-a spus despre turbina veche?

Comentariu

Salut
              Marian a pus turbina pe bancul de probe si nu are nici o problema, este beton.
              Din pacate nu am apucat sa o pun la vanzare din lipsa de timp
              Mai am si 4 amortizoare noi noute(1000 de km cu indulgenta facuti) care la fel nu am apucat sa-i pun la rubrica de vanzari
              Numai bine

Comentariu

Am inteles,te intreb asta pt ca sint nedumerit de faptul ca turbina e verificata si e buna insa pe masina ta nu mergea,in schimb cu alta turbina spui ca merge.Aceeasi problema o am si eu cu o turbina,motorul imi merge ca si cum ar fi aspirat,efectiv nu simt sa imi intre turbina,o aud sisiind dar nu da zvîc cum ar trebui.Am fost la el,a verificat-o,curatat-o a zis ca e in regula dar masina nu merge cum ar trebui.Curioasă treaba.
                Foarte greu de gasit meseriași la Cta

Comentariu

Poate ai vreun vacuUm lipsa sau inversat ... sau trage aer fals pe undeva...
                  Ultima editare de Astral; 13.sep.2015, 22:09.
                  consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Traseul de vacuum verificat si rasverificat,nu trage aer fals,la turbina i-am marit presiunea,nu o simt deloc.O aud de la 2250-2300 de ture dar nu o simt neam.Un amic de la Bistrița are aceeasi masina,a facut aceleasi modificari(de fapt eu le-am facut exact dupa el),la el intra turbina de la 1800 de ture,da nu ca intra,intra tare,sare masina in sus ce mai

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection